1. Новини Закарпаття
  2. >

Промислові підприємства через відключення електроенергії будуть переводити на роботу в нічну зміну

12.12.2022 14:03 Суспільство

Енергосистему України не вдасться повернути у режим цілодобової роботи без обмежень, принаймні до весни.

Енергосистему України не вдасться повернути у режим цілодобової роботи без обмежень, принаймні до весни.

 Отже, усім українцям доведеться навчитися жити в умовах відключення електроенергії. А промисловим підприємствам доведеться скласти такий графік роботи, щоби зазнати якомога менших втрат. Кабмін пропонуватиме підприємствам перейти на роботу в нічну зміну, пише TODAY.UA.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

За словами голови Кабміну, уряд розробляє черговість відновлення цілодобового споживання. Промислові підприємства йдуть у цій черзі третіми - після об'єктів критичної інфраструктури та об'єктів, що забезпечують боєздатність армії.

"Розуміємо, що така розстановка пріоритетів може викликати питання у бізнесу. Тому розробляємо рекомендації для промислового сектору, зокрема про часткове або повне переведення діяльності підприємств у нічні зміни", - зауважив прем'єр.

Вночі, як відомо енергоспоживання різко знижується через те, що більшість людей відпочиває. Отже, вивільняється "ніша" для енергоспоживання. І цю нішу цілком могли б зайняти промислові підприємства, перенісши своє виробництво на нічний час. Таким чином вони могли би зберегти обсяги виробництва і, водночас, не перевантажувати енергосистему.

Крім того, очільник уряду обіцяє, що Міненергетики спільно з НКРЕКП, Антимонопольним комітетом та владою на місцях будуть реагувати на заяви громадян, що стосуються несправедливого розподілу енергії, зокрема, порушення пріоритетності енергоживлення споживачів.

В Міненерго розробили черговість відновлення нормального електропостачання. Населенню відновлюватимуть цілодобове живлення у четверту чергу.

Нагадаємо, Хто в першу чергу отримуватиме електроенергію, — рішення уряду

Читайте на ГК:Українців просять бути обережними: у одній з соцмереж орудують шахраї
Читайте на ГК:Українцям погода підготувала "сюрприз": синоптик розповіла про погоду в Україні
Читайте на ГК:В квітні українські пенсіонери отримають надбавку до виплат за віком, але є одна умова: що варто знати