1. Новини Закарпаття
  2. >

З 1 січня припинить існування Фонд соціального страхування та можуть скасувати виплату лікарняних

09.12.2022 20:32 Суспільство Актуально

Відомо, як скомпенсовуватимуть працівникам втрачені гроші.

Відомо, як скомпенсовуватимуть працівникам втрачені гроші.

З 1 січня 2023 року в Україні припинить існування Фонд соціального страхування, з якого виплачують працівникам лікарняні. Натомість цю функцію виконуватиме Пенсійний фонд України. Водночас двом міністерствам дано доручення розробити механізм подальшого скасування виплати лікарняних. При цьому працівникам, які тимчасово втратили працездатність (хворіли), компенсуватимуть лікарняні за рахунок додаткових днів відпустки, які оплачуватиме роботодавець.

Про це йдеться у відповіді Міністерства соціальної політики на запит «Судово-юридичної газети».

Отже, Кабмін дав доручення Мінекономіки та Мінсоцполітки розробити спільну пропозицію щодо заміни виплати лікарняних додатковими оплачуваними днями відпустки. Це рішення має бути розроблене до 1 лютого 2023 року.

"Опрацювати питання надання роботодавцем оплачуваних днів додаткової відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника замість виплати допомоги з тимчасової непрацездатності", - йдеться у відповіді Мінсоцполітики.

Таким чином, замість виплати лікарняних працівнику, що був якийсь час на бюлетені, просто продовжать щорічну оплачувану відпустку. При цьому в Мінсоцполітики зазначили, що не йдеться про повне перекладання фінансового тягаря, пов'язаного з виплатою лікарняних, із плечей держави на плечі роботодавця. Крім того, роботодавцю не збільшуватимуть термін, протягом якого йому доведеться компенсувати своєму працівникові тимчасову втрату працездатності. Не передбачено також скорочення оплачуваної відпустки працівникам на ті дні, які вони хворіли.

Читайте також: Різко зріс попит: в Україні погіршилася ситуація на валютному ринку

Читайте на ГК:Можуть негативно вплинути на хід подій: оприлюднено календар сонячних та місячних затемнень на 2023 рік
Читайте на ГК:Влада визначила, хто і в яку чергу отримуватиме світло
Читайте на ГК:Зникли три тижні тому: у Кривому Розі виявили мертвими двох хлопчиків, віком 6 та 8 років