1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Єврокомісія: ми не можемо дозволити одній державі зірвати надання допомоги Україні

276

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс вважає, що ЄС ухвалить політичне рішення, яке дозволить надати Україні у 2023 році 18 мільярдів євро макрофінансової допомоги попри позицію Угорщини.

Єврокомісія: ми не можемо дозволити одній державі зірвати надання допомоги Україні

Про це Домбровскіс сказав у вівторок на пресконференції після завершення засідання міністрів фінансів Ради ЄС, повідомляє "Європейська правда".

"Держави-члени віддані працювати, щоб гарантувати надходження цих фінансів до України вже у січні. Україна перебуває у стані війни й відчайдушно потребує підтримки. Ми не можемо дати змогу одній державі-члену відтермінувати і зірвати фінансову підтримку ЄС. Ми це зробимо так чи інак", – сказав він.

Домбровскіс запевнив, що пошук рішення триватиме найближчими днями: "ЄС має продемонструвати єдність і солідарність і дотриматись обіцянок, наданих Україні".

Говорячи про можливі варіанти вирішення ситуації, віцепрезидент Єврокомісії нагадав, що виконавчий орган ЄС їх уже окреслив: "Це два варіанти – гарантування запозичень може бути з бюджету ЄС, або ж це можуть бути гарантії держав-членів".

Міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра, який головував на засіданні Ради ЄС, запевнив, що буде зроблено все можливе, щоб гарантувати виділення цих коштів на початку січня 2023 року:

"Усе можливо. Чи то план А, чи план Б. За будь-яку ціну. Ми маємо це зробити. Ми маємо 20 днів для плану А або плану Б".

Нагадаємо, На які продукти зросте ціна через відсутність світла та на скільки

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber