1. Новини Закарпаття
  2. >

Що робити чоловікам, якщо відмовили у виїзді за кордон: відповідь юриста

05.12.2022 12:55 Суспільство Актуально

Іноді на пунктах пропуску не випускають тих, хто хоче виїхати. У ДПСУ пояснили, що нерідко деякі чоловіки намагаються виїхати за підробленими документами або повідомляють неправдиві причини виїзду.

Іноді на пунктах пропуску не випускають тих, хто хоче виїхати. У ДПСУ пояснили, що нерідко деякі чоловіки намагаються виїхати за підробленими документами або повідомляють неправдиві причини виїзду.

Були випадки, коли чоловіки хотіли видати себе за студентів закордонних університетів – у період, коли студентам закордонних ВНЗ ще дозволяли виїздити за кордон, пише РБК-УКРАЇНИ.

Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення. Тобто, рішення, дії або бездіяльність суб’єктів владних повноважень передбачають можливість оскарження, за наявності достатніх правових підстав, каже юрист Роман Голуб.

"Багато у чому це залежить від наявності документів, які дозволять підтвердити право осіб на перетин кордону. Відмова у пропуску через державний кордон при виїзді з України оформлюється у двох примірниках, відповідно до вимог ст. 14 Про прикордонний контроль. У разі відмови у прийнятті рішення, службовими особами складається відповідний акт. Наявність оформленої відмови надає можливість оскаржити в адміністративному порядку та/або у порядку адміністративного судочинства", – пояснює юрист ЮК "Волхв".

За словами фахівця, оскарження може передбачати два варіанти дій:

1. Подання скарги в адміністративному порядку, відповідно до ЗУ “Про звернення громадян”, до вищого органу Державної прикордонної служби. Подати її можна протягом одного місяця з моменту видачі відмови.

Скаргу подають у письмовій формі, вказавши ваші дані, способи зв’язку, пункт, у якому було отримано відмову, підстави, наслідки порушення ваших прав та додатки, що підтверджують ваше право на перетин кордону. Максимальний термін розгляду скарги – 45 днів.

2. Оскарження у порядку адміністративного судочинства.

Проводиться у формі подання адміністративного позову на рішення, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень у порядку визначеному ст. 160 КАС України. Позов підлягає розгляду за адміністративним судом за місцеперебуванням позивача або відповідача.

До скарги треба додати докази, які підтверджують право перетину кордону під час дії воєнного стану, копію відмови у наданні дозволу на перетин державного кордону та квитанцію про сплату судового збору, зазначає Роман Голуб.

Нагадаємо, НАТО почало навчання з кібербезпеки в Естонії

Читайте на ГК:Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права
Читайте на ГК:Відремонтують, але не все: відомо яким автошляхам пощастить з ремонтом цієї весни
Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень