1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі масово скасовують виплати українцям

03.12.2022 14:07 Суспільство

Українці, які отримують в Польщі тимчасовий захист, мають право на грошову допомогу нарівні з польськими громадянами. Серед таких – щомісячні виплати на дітей.

Українці, які отримують в Польщі тимчасовий захист, мають право на грошову допомогу нарівні з польськими громадянами. Серед таких – щомісячні виплати на дітей.

Втім, з початку війни виплати від соціального забезпечення в Польщі перестали отримувати вже понад 110 тисяч українців, пише ukrayina.pl.

Біженці з України отримують у Польщі грошову допомогу у 500 злотих щомісяця на кожну дитину до 18 років. Це трохи більше 4000 грн. Один раз на рік можна отримати 300 злотих для покупки шкільного приладдя.

Втім, вже понад 110 тисяч українців перестали отримувати призначені їм виплати. Управління соціального страхування ZUS утримує ці виплати, якщо біженці виїхали з Польщі на певний термін. Для отримання інформації ZUS співпрацює із Прикордонною службою.

“Багато українців вирішують залишити Польщу. Після перевірки виплати відновлюють або ні – якщо людина виїхала з країни на тривалий термін. Варто підкреслити, що самі українці також повідомляють в ZUS, що виїжджають з Польщі і не хочуть отримувати пільги. Можна сказати, що українські громадяни підходять до цього питання дуже чесно”, – зазначив речник ZUS Павел Жебровський.

Раніше в Польщі зафіксували порушення щодо отримання зазначених виплат – деякі українці фактично проживали в Україні, а приїжджали до Польщі на короткий термін, щоб отримати ці гроші в польському банкоматі.

Тому уряд країни ухвалив поправку до закону про допомогу громадянам України, яка зробить систему контролю за отриманням виплат жорсткішою. Ті, хто часто виїжджають в Україну, можуть бути позбавлені допомоги.

Нагадаємо, Синоптики розповіли, яка погода чекає на українців найближчими днями

Читайте на ГК:У Польщі почали збір коштів на зимову форму для українських військових
Читайте на ГК:Озброюється до зубів: до Польщі їдуть найдорожчі танки у світі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Польщі вщент згорів будинок, в якому проживали біженці з України (ФОТО)
Читайте на ГК:У Польщі змінюються правила для біженців з України: за проживання потрібно буде платити
Читайте на ГК:У центрі для біженців отруїлися понад 20 осіб: діти та дорослі в лікарні
Читайте на ГК:У Польщі спростували чутки про "плани приєднати Західну Україну"