1. Новини Закарпаття
  2. >

Три найгірші сценарії блекауту в Україні: скільки часу та які області залишаться без електрики

25.11.2022 11:40 Суспільство ВАЖЛИВО

Росія може залишити Україну на 7 днів без електрики.

Росія може залишити Україну на 7 днів без електрики.

Про це інформує ТСН.

Перший сценарій: блекаут на Лівобережжі України

За таким сценарієм Росія завдає масованих ракетних ударів по транзитних підстанціях, які передають електроенергію із заходу на схід країни та бʼє по електростанціях на Лівобережжі.

За таких умов без світла залишаться Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області, а також підконтрольні Україні частини Харківської, Донецької та Луганської областей. Частково – Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Черкаська та Київська області разом із лівим берегом Києва. Орієнтовний час відключення - від 12 до 24 годин. 

Другий сценарій: блекаут всієї країни 

Росія масовано атакує електростанції та підстанції по всій країні, проте Україна може заживитися від європейської енергосистеми. Час відновлення електропостачання - 12-24 години.

Третій сценарій: блекаут на 7 днів 

Російські терористи масовано атакують по відкритих розподільчих пристроях атомних станцій, а також по підстанціях, які з’єднують українську енергосистему з європейською.

Атомні станції можуть втриматися в роботі на одному енергоблоці, маючи 100-140 МВт на власні потреби. Але в разі завдавання удару в безпосередній близькості до АЕС з високою ймовірністю атомні станції будуть зупинені. Тоді запустити АЕС не вдасться за 2 години.

Так, доведеться відновити зв'язок з європейською енергетичною системою. Паралельно повертатимуть електропостачання маленьким ГЕС та ТЕЦ. Щоб відновити роботу АЕС, знадобиться до 7 днів. Тільки після цього вдасться повернути електрику промисловості.

Масовані ракетні обстріли України 

Російські терористи від 10 жовтня масовано обстрілюють Україну ракетами. Лише 23 листопада окупанти випустили по нашій державі 70 ракет, 51 з яких вдалося збити. 

Через це вкотре пошкоджена українська енергетична інфраструктура. Без електрики перебуває велика кількість побутових споживачів. В Україні відновлено електропостачання усіх об’єктів критичної інфраструктури: лікарень, водоканалів. Триває поступове підключення побутових споживачів.

Читайте на ГК:В Україні провели опитування: відомо скільки чоловіків не готові мобілізуватися
Читайте на ГК:Україна і Чехія підпишуть безпекову угоду: Президент Чехії озвучив, коли це станеться
Читайте на ГК:В НБУ розповіли, коли курс гривні почнуть рахувати у новій валюті