1. Новини Закарпаття
  2. >

Лукашенко може постати перед трибуналом: у Європарламенті зробили гучну заяву

24.11.2022 19:12 Суспільство

Європейський парламент ухвалив резолюцію про дотримання прав людини в Білорусі, в якій закликав диктатора Олександра Лукашенка з’явитися перед міжнародним трибуналом і Міжнародним кримінальним судом.

Європейський парламент ухвалив резолюцію про дотримання прав людини в Білорусі, в якій закликав диктатора Олександра Лукашенка з’явитися перед міжнародним трибуналом і Міжнародним кримінальним судом.

Про це йдеться у пресрелізі Європарламенту.

Європарламентарі “рішуче засудили” необґрунтовані та політично мотивовані вироки, ухвалені більш ніж 1,4 тис. політичних в’язнів у Білорусі, серед яких члени так званої “дванадцятки Автуховича”. Крім того, парламент Євросоюзу засудив триваюче позбавлення волі лауреата Нобелівської премії миру 2022 року Алеся Біляцького і закликає режим білоруського диктатора Олександра Лукашенка забезпечити його звільнення до церемонії нагородження в Осло 10 грудня.

"Підтримуючи позицію білоруської демократичної опозиції про те, що Білорусь має бути визнана окупованою територією, з якої російські війська мають бути негайно виведені, парламент рішуче засуджує участь уряду Лукашенка у війні Росії проти України", – ідеться в повідомленні.

У резолюції наголошується, що білоруський режим розділяє з Росією відповідальність за воєнні злочини в Україні, за які він має бути притягнутий до відповідальності перед міжнародним трибуналом і Міжнародним кримінальним судом.

Крім того, євродепутати повторили заклик до країн ЄС і Європейської комісії суворо накласти на Білорусь ті самі санкції, що були накладені на Росію. Резолюція Європарламенту також закликає інститути ЄС підтримати білоруські незалежні інформаційні агентства, як-от Nexta, і закликає до більш систематичної співпраці між ЄС і представниками білоруських демократичних сил.

Нагадаємо, Перед вихідними Україну накриють дощі та сніг: де будуть опади (КАРТА)

Читайте на ГК:Ще одна масштабна пожежа в РФ: горить величезне підприємство (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Москві сталася масштабна пожежа: в торговельному центрі пролунали вибухи (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Казахстан та Узбекистан відмовились від "газового союзу" з рф
Читайте на ГК:«Люди хочуть бути в Росії»: Путін визнав, що веде війну проти України
Читайте на ГК:До Землі на шаленій швидкості наближається астероїд
Читайте на ГК:2 220 гривень для українців від Естонії: як отримати виплати