1. Новини Закарпаття
  2. >

Над Україною нависла небезпека ядерної та радіаційної катастрофи, – "Енергоатом"

24.11.2022 14:09 Суспільство

Вперше за 40-річну історію української атомної енергетики всі енергоблоки АЕС були відключені.

Вперше за 40-річну історію української атомної енергетики всі енергоблоки АЕС були відключені.

Внаслідок зниження частоти в енергосистемі через пошкодження енергетичної інфраструктури відбулось спрацювання аварійного захисту на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС.

Про це повідомив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, зазначивши, що усі енергоблоки цих станцій були автоматично відключені від електромережі. Пише УНІАН.

Котін зазначив, що тимчасово окупована Запорізька АЕС, яка не працює з вересня цього року, перейшла в режим повного блекауту із запуском всіх дизель-генераторів. Таким чином, уперше за 40-річну історію української атомної енергетики всі енергоблоки АЕС були відключені.

"Подібна ситуація передбачена регламентами експлуатації атомних станцій, які обладнані надійними системами безпеки, а персонал має необхідний рівень кваліфікації та знань для оперативного реагування. Однак це не повинно заспокоювати. Адже існує реальна небезпека ядерної та радіаційної катастрофи, що несуть обстріли всієї території України російськими крилатими та балістичними ракетами, та величезний ризик ураження атомних станцій", - йдеться в повідомлені.

"Інакше, як шантажем всього світу ці злочинні дії Путіна і його поплічників, які штовхають людство на межу ядерної катастрофи, назвати не можна. За цей ганебний злочин Росія має відповісти", - зазначив Котін, підкресливши, що зранку, 24 листопада 2022 року, Запорізька АЕС отримала живлення власних потреб від енергосистеми України. Всі дизель-генератори відключені та переведені в режим чергування. На енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС проводяться пускові операції. Протягом дня за готовності енергосистеми блоки цих станцій будуть підключені до електромережі, постачання електроенергії для потреб наших громадян та економіки країни буде поновлено. 

Читайте на ГК:Унаслідок російських обстрілів загинув 13-річний хлопчик, ще одна дитина залишилася без руки
Читайте на ГК:Влада повідомила, чи можуть чоловікам дозволити виїзд за кордон через енергетику
Читайте на ГК:Українських водіїв попередили про імовірні проблеми із пальним