1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині за підтримки ЄС відреконструювали 9,5 км дамби на Тисі (ФОТО)

22.11.2022 22:26 Суспільство

Сьогодні відбулося відкриття реконструйованої лівобережної дамби на річці Тиса у Берегівському районі.

Сьогодні відбулося відкриття реконструйованої лівобережної дамби на річці Тиса у Берегівському районі.

Метою проєкту було посилити транскордонне управління водними ресурсами та зменшити негативні наслідки паводків на Затисянщині. Окрім того, тепер дамба також допомагатиме боротися із засухою. Про це повідомляє Закарпатська ОВА

За словами першого заступника голови Закарпатської ОВА Мирослава Білецького, основним інфраструктурним елементом проєкту на українській стороні стала реконструкція лівобережної дамби річки Тиса протяжністю 9,5 км на ділянці між селами Теково і Гетиня. Будівельні роботи на об’єкті фінансувалися з двох джерел: за грантові кошти Європейського Союзу – понад 40 млн грн, з державного бюджету – понад 20 млн грн.

«Вдячні Басейновому управлінню водними ресурсами річки Тиса та нашим міжнародним партнерам за вдало налагоджену співпрацю. Адже відкриття ділянки реконструйованої дамби – приклад успішного грантового проєкту, який вдалося реалізувати на Закарпатті. З одного боку, це запорука збереження і зміцнення транскордонної співпраці з нашими сусідами, з іншого – надійний захист мешканців і їхніх дворогосподарств від руйнівної сили води у часи паводків», – прокоментував перший заступник голови ОВА.

Ініціативу вдалося реалізувати в межах міжнародного проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі рачок Тиса і Тур» програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020 рр.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Кіберполіція затримала шахраїв, які викрадали кошти клієнтів ПриватБанку 

Читайте на ГК:На Закарпатті трапилась масштабна пожежа: на гасіння залучались дві одиниці техніки
Читайте на ГК:6 чоловіків, 5 жінок та 10 дітей: на Закарпатті затримали групу осіб, яка намагалися незаконно перетнути кордон
Читайте на ГК:Відправили “на родіну”: у Берегові виявили незаконного мігранта-росіянина (ФОТО)