1. Новини Закарпаття
  2. >

Відомо, що робити при отриманні платіжок за газ із завищеними даними

18.11.2022 21:35 Суспільство

Багато українців, як і раніше, отримують платіжки з неправильними даними за газ. Вони звертаються зі скаргами на облгази до Нафтогазу.

Багато українців, як і раніше, отримують платіжки з неправильними даними за газ. Вони звертаються зі скаргами на облгази до Нафтогазу.

У компанії, яка з травня є "постачальником останньої надії", відповіли, що робити в таких випадках.

Так, клієнт Нафтогазу Юрій Левчук залишив скаргу на свого оператора газорозподільних мереж. Він заявив, що регулярно передає показники лічильників, але вони не надходять до Нафтогазу. Чоловік вважає, що таких українців, як він, вже "сотні тисяч". У нього в платіжці вказано 100 неоплачених кубометрів газу.

"Все тому, що ви не отримуєте реальних показників лічильників, хоча щомісяця справно передаю їх місцевому газзбуту, і вас це зовсім не хвилює. Зараз ви попросите особовий рахунок для уточнення інформації (проходили десятки разів), потім будете писати, що від вас нічого не залежить. Невже вас не цікавить, чому споживання газу в рази перевищує його оплату?", - написав Левчук на сторінці Нафтогазу у соцмережі Facebook.

Споживач мав рацію. Представники "Нафтогазу" нагадали йому, що не можуть відповідати за роботу інших компаній. Юрію порадили написати письмове звернення та прикріпити фотопідтвердження передачі показників, після чого надіслати рекомендований лист облгазові.

"Ваш оператор ГРМ буде зобов'язаний надати відповідь письмово та виконати перерахунок за необхідності. Якщо ваш оператор ГРМ відмовляє перераховувати дані – краще звернутися до НКРЕКП (Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг: https://www.nerc .gov.ua) з письмовою скаргою", - роз'яснили співробітники Нафтогазу.

Також зазначено, що визначення фактичного обсягу споживання (розподілу) газу здійснюється на підставі даних лічильника газу. Щодо коригування обсягів, це можуть зробити лише облгази. Нафтогаз отримує лише об'єм, поданий цими організаціями, а самі показники у нього не відображаються. На основі отриманої інформації проводиться розрахунок сум до оплати, пише today.ua.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Польща скорочує витрати на українських біженців 

Читайте на ГК:Вартість "послуги" 3 тис. доларів: на Закарпатті затримали двох ділків, які допомагали "ухилянтам"
Читайте на ГК:Порушникам загрожує серйозний штраф: заступник голови Закарпатської ОВА звернувся до краян
Читайте на ГК:На Закарпатті ввели аварійні відключення світла: застосовано усі 10 черг