1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ціни жахають: у Сваляві підвищать тариф на воду до 78 гривень

18.11.2022 09:37 Суспільство

У Сваляві у 2023 році планують підняти плату за водопостачання та водовідведення.

У Сваляві у 2023 році планують підняти плату за водопостачання та водовідведення.

Відповідне рішення опубліковане на сайті Свалявської територіальної громади.

Відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05.06.2018 №130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», Комунальне підприємство водопостачання та водовідведення Свалявської міської ради інформує про намір зміни тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, які плануються ввести в дію у 2023 році.

Розрахунок тарифів здійснено відповідно до діючого порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» зі змінами та доповненнями.

Метою зміни тарифів у КП «Водопостачання та водовідведення» Свалявської міської ради є приведення їх до економічно обгрунтованого рівня.

Діючі на цей час тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення затверджені рішенням сесії Свалявської районної ради від 27.12.2018 р. № 376.

Розмір діючого тарифу на водопостачання (13,54 грн./1м3 з ПДВ) покриває 49,5 відс. від собівартості планово-економічного тарифу (27,34 грн./1м3), а також розмір діючого тарифу на водовідведення (17,73 грн./1м3 з ПДВ) покриває 55,4 відс. від собівартості планово-економічного тарифу (31,97 грн./1м3).

За термін дії тарифів відбулися зміни вартості всіх статей витрат. А саме за статтями, які складають найбільшу питому вагу в тарифах: мінімальна заробітна плата зросла на 180 відс. проти її розміру, що закладений в діючому тарифі (на 2019 рік – 4173,0 грн.), вартість електроенергії зросла на 257 відс.

У зв’язку з цим, КП «Водопостачання та водовідведення» Свалявської міської ради здійснило розрахунки економічно обґрунтованих витрат на централізоване водопостачання та водовідведення.

Зауваження та пропозиції щодо нових тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб споживачів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у письмовому вигляді протягом 10 календарних днів з дня опублікування даного повідомлення за адресами: м.Свалява, вул.Набережна, 28 (КП «Водопостачання та водовідведення» Свалявської міської ради); м.Свалява, площа Головна, 1 (Свалявська міська рада), каб. №309.

Для реєстрації зауважень (пропозицій) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи (для юридичних осіб-повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

Тарифи  на послуги з водопостачання та водовідведення, які надаються КП "Водопостачання та водовідведення" (плануються ввести в дію в 2023 році).

Вартість послуги з центрального водопостачання - 36,08. З центрального водовідведення - 42,19.

Читайте на ГК:Мешканці Свалявщини не зможуть оформити біометричні документи: відома причина
Читайте на ГК:«З нами тут служить циганський барон!»: закарпатські роми воюють у складі 128 бригади (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті через Сваляву почне курсувати швидкісний поїзд Інтерсіті