1. Новини Закарпаття
  2. >

Мобілізація в Україні: як чоловікам отримати дозвіл для виїзду

17.11.2022 14:00 Суспільство

Через військове вторгнення РФ в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація.

Через військове вторгнення РФ в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація.

Про це інформує ZN.ua.

В цей період військовозобов'язаним чоловікам від 18 до 60 років виїзд за кордон заборонений, але є деякі виключення. Вони поширюються на громадян, які є водіями та волонтерами. Юрист Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Яна Кравець розповіла, як отримати дозвіл на виїзд за кордон через систему "Шлях"

Хто може тимчасово виїхати за кордон

Рішення щодо видачі дозволів приймається лише стосовно водіїв, які перевозять вантаж, призначений для Збройних українських сил або інших військових формувань. Крім того, отримати дозвіл можуть громадяни, які займаються перевезенням медикаментів, а також гумдопомоги.

Для того, аби отримати рішення щодо дозволу на перетин державного кордону, водій-волонтер має звернутися до представників Мінінфраструктури або до регіональних військових адміністрацій. Після чого його внесуть у систему та погоджуватимуть у Держприкордонслужбі.

Зверніться з відповідним листом щодо бажання отримати дозвіл на виїзд за межі країни до обласної військової адміністрації. Звернення можна відправити в електронному вигляді. Отримати його можна на строк не більше 30 днів.

Одержати дозвіл можуть будь-які з таких підприємств, установ та організацій:

  • військові, правоохоронні органи;
  • військові адміністрації;
  • медзаклади;
  • відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги.

Після опрацювання звернення уповноважений орган ухвалює рішення щодо надання дозволу на перетин державного кордону, а також вноситить відомості до інформаційної системи "ШЛЯХ", надсилає звернення до Держприкордонслужби, після чого остання вирішуватиме, чи пропускати водія за межі України.