1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У консульстві Угорщини надали допомогу рідним загиблих на війні закарпатців (ФОТО)

12.11.2022 14:53 Суспільство

11 листопада рідним загиблих на фронті Олександра Літераті з міста Чоп та Романа Бобика із села Тийглаш у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді вручили матеріальну допомогу.

11 листопада рідним загиблих на фронті Олександра Літераті з міста Чоп та Романа Бобика із села Тийглаш у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді вручили матеріальну допомогу.

Консул Ласло Куті повідомив кореспонденту нашого видання, що дипломатична установа скромною фінансовою допомогою намагається підтримати сім’ї всіх полеглих угорського походження, пише karpat.in.ua.

«Протягом останнього часу, на жаль, часто доводилося виконувати цю місію. Мета програми, у рамках якої ми надаємо підтримку, – допомогти сім’ям, які опинилися в дуже складній ситуації. Хочемо також донести, що Угорщина підтримує закарпатських угорців і в таких важких умовах. Відомо, що ці воїни були вірними громадянами України, вони боролися за всіх нас, за майбутнє Закарпаття, за мрію жити щасливо в цій країні, тут, на своїй батьківщині. Ми хочемо, щоб якнайшвидше настав мир, щоб здійснилася їхня мрія і закарпатські угорці могли спокійно та безпечно жити на своїй батьківщині, будувати своє майбутнє та культуру», – повідомив дипломат.

Консули висловили співчуття матері та сестрі загиблого Олександра Літераті. Убита горем мати розповіла, що її син був контрактником і його поховали з військовими почестями 24 жовтня в Чопі. Раніше Олександр був прикордонником, а з 2014 року провів два довгі періоди в зоні бойових дій на сході України. Нещодавно він приїжджав додому, мав 10 днів відпустки, відзначив своє 45-річчя. Тоді він пообіцяв синові, що скоро повернеться з війни, але, на жаль, не зміг виконати цю обіцянку.

Сестра Олександра, Тетяна Літераті, відома ужгородська журналістка, краєзнавець, автор серії статей «Втрачений Ужгород», опублікованих, зокрема, і в угорському перекладі. Цикл статей з’явився також у формі книжки.

30-річний Роман Бобик, угорець за походженням по лінії батька, народився в селі Тийглаш неподалік Чопа, закінчив Сюртівську середню школу. У родині троє дітей, усі вони пішли служити. Роман віддав своє життя в боях, його сестра також на фронті. Фінансову допомогу вручили брату Романа, котрий через поранення перебуває вдома.

Нагадаємо, Шлях до Європи: "Укрзалізниця" запускає поїзди із Закарпаття до Відня, Праги та Кошице

Читайте на ГК:На Закарпатті затримали батька та 12-річного сина, які намагалися втекти до ЄС
Читайте на ГК:На Закарпатті немовля і троє дорослих отруїлися чадним газом: що відомо
Читайте на ГК:Рятувальників викликали сусіди: на Закарпатті згорів житловий будинок (ФОТО)