1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Замки та палаци: який вигляд має найбагатше село України, розташоване на Закарпатті (ФОТО)

12.11.2022 10:30 Суспільство

Найбагатшим населеним пунктом України вважають село Нижня Апша в Закарпатській області, яке розташоване за два кілометри до кордону з Румунією.

Найбагатшим населеним пунктом України вважають село Нижня Апша в Закарпатській області, яке розташоване за два кілометри до кордону з Румунією.

Поселення прославилось величезною кількістю заможних маєтків, що вражають масштабами й розкішшю, пише РБК-Україна.

Маєтки у Нижній Апші почали будувати в 1980-х роках. Тоді українські румуни масово відправлялись на заробітки за кордон. А найперший капітал вони заробили на початку 90-х, торгуючи спиртом. За ним у село приїжджали з усієї України та сотнями літрів вивозили за кордон.

Самі ж селяни запевняють, що заробили статки на продажі соняшникового насіння.

У Нижній Апші практично немає одноповерхових хат. Найменші будинки налічують по 10-15 кімнат, найбільші - по 30-40. А є й справжні палаци із 60 кімнатами. У дворах господарі облаштовують оранжереї, басейни, а в будинках - по кілька спалень і віталень, лазні та сауни.

Місцеві жителі керуються правилом: "Мій будинок повинен бути хоч на одну цеглину вищим за сусідський".

Проте, щоб звести та утримувати такі будинки, потрібно багато грошей. Тому значна частина селян більшість часу проводить на заробітках у Європі, а свої будинки здають туристам або новим жителям села.

Оскільки такі великі будинки-палаци дуже дорого опалювати взимку, власники живуть лише в одній-двох кімнатах, а решту тримають зачиненими. Нерідко трапляється, що сім'я залишається жити у старому будинку на подвір'ї, а в новому шикарному маєтку приймають лише гостей.