1. Новини Закарпаття
  2. >

РФ може підірвати ядерний заряд над Україною, щоб уразити країну електромагнітним імпульсом, — ЗМІ

12.11.2022 07:31 Суспільство Думка

Така атака буде спрямована лише проти високотехнологічної військової техніки, засобів зв'язку та більшості електронного обладнання та знищить супутники.

Така атака буде спрямована лише проти високотехнологічної військової техніки, засобів зв'язку та більшості електронного обладнання та знищить супутники.

Росія може підірвати ядерний заряд у верхніх шарах атмосфери, що призведе до виникнення електромагнітного імпульсу, який виведе з ладу практично все електронне обладнання на поверхні. У результаті такої атаки не буде масових руйнувань або людських жертв, а також радіаційного забруднення території.

Про це йдеться у статті міжнародного видання Financial Times, передають УН.

У статті йдеться про те, що хоч досі Росія неодноразово озвучувала погрози використати тактичну ядерну зброю проти України, російське керівництво, можливо, розглядає можливість завдати удару за допомогою електромагнітного імпульсу (ЕМІ).

Для того, щоб спровокувати його, російським військам доведеться використати ядерну зброю, але така атака буде спрямована лише проти високотехнологічної військової техніки, засобів зв'язку та більшості електронного обладнання.

Це також призведе до знищення більшості супутників, які перебувають на орбіті над територією України. Багато з них належать західним країнам і або забезпечують українських військових зв'язком (система Starlink), або передають їм супутникові знімки.

Видання зазначає, що варіант із нанесенням такої атаки по Україні кілька разів обговорювали на російських пропагандистських ток-шоу. Гість однієї з пропагандистських програм, якийсь російський полковник, навіть демонстрував карти та схеми того, як може спрацювати електромагнітний імпульс в Україні.

У разі застосування ЕМІ Україні довелося б на деякий час припинити активні бойові дії, щоб замінити виведену з ладу техніку та обладнання. Видання пише, що Росія могла б скористатися такою паузою для захоплення нових територій.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, У Путіна – посткоронавірусна енцефалопатія, – Комаровський  

Читайте на ГК:Чи каратимуть чоловіків, які не повернулися після 24 лютого: розʼяснення юриста
Читайте на ГК:Вантажівка зіткнулась із пасажирським автобусом зі Львова: є загиблий та травмовані
Читайте на ГК:Дефіцит в енергосистемі залишатиметься протягом зими – Укренерго