1. Новини Закарпаття
  2. >

Доставляв воду тисячам людей: під храмом археологи виявили гігантський тунель

09.11.2022 15:16 Суспільство незвичайно

Цей тунель є копією тунелю у Греції, який вважається одним із найбільших інженерних досягнень античного світу.

Цей тунель є копією тунелю у Греції, який вважається одним із найбільших інженерних досягнень античного світу.

В Єгипті археологи виявили величезний тунель під храмом у стародавньому місті Тапосіріс Магна на захід від Александрії. У період свого розквіту тунель завдовжки 1305 метрів доставляв воду тисячам стародавніх єгиптян, пише Live Science.

Стародавні єгипетські будівельники побудували тунель заввишки 2 метри на глибині близько 20 метрів під землею. Домініканський археолог і керівник групи, яка виявила тунель, Кетлін Мартінес зазначила, що він є точною копією тунелю Евпалінос у Греції, який вважається одним із найважливіших інженерних досягнень античності. Тунель Евпалінос на Самосі, грецькому острові в східній частині Егейського моря, також використовувався для доставки води.

Археологія храму Тапосіріса Магна є дуже складною. Його частини занурені під воду і за всю історію свого існування храм постраждав від численних землетрусів. Тунель у Тапосіріс Магна датується періодом Птолемеїв (304 р. до н. е. – 30 р. до н. е.). Тоді Єгиптом правила династія королів, що походить від одного з полководців Александра Македонського.

Знахідки в тунелі включали дві алебастрові голови, одна з яких, ймовірно, зображує короля, а інша ще якусь високопоставлену особу. Їх точні особи невідомі. У тунелі також були знайдені монети та залишки статуй єгипетських божеств.

Кетлін Мартінес зазначає, що на момент будівництва тунелю в Тапосірісі Магна проживало від 15 000 до 20 000 осіб. Тунель був побудований під храмом на честь Осіріса – давньоєгипетського бога підземного світу та Ісіди – єгипетської богині, яка була дружиною Осіріса.

Попередня робота в храмі виявила скарб монет, викарбуваних із зображенням обличчя Клеопатри VII. Розкопки в Тапосіріс Магна та аналіз артефактів з цього місця тривають.

Нагадаємо, Укрзалізниця здійснила перший пробний рейс на відновленій ділянці Рахів - Ділове - Валя-Вішеулуй (Румунія) (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Ще одна масштабна пожежа в РФ: горить величезне підприємство (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Москві сталася масштабна пожежа: в торговельному центрі пролунали вибухи (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Казахстан та Узбекистан відмовились від "газового союзу" з рф
Читайте на ГК:«Люди хочуть бути в Росії»: Путін визнав, що веде війну проти України
Читайте на ГК:До Землі на шаленій швидкості наближається астероїд
Читайте на ГК:2 220 гривень для українців від Естонії: як отримати виплати