1. Новини Закарпаття
  2. >

7 листопада – велике церковне свято: що не можна робити у цей день /ВІДЕО

07.11.2022 08:15 Суспільство Лайт

Православне свято 7 листопада - день пам'яті ченця Печерського монастиря Мартирія.

Православне свято 7 листопада - день пам'яті ченця Печерського монастиря Мартирія.

Про це інформує ТСН.

7 листопада вшановують пам’ять ченця Печерського монастиря Мартирія.

За високу душевну чистоту і дотримання суворого посту був поставлений в диякони, мав дар творити дива. Його святе ім’я згадується в 7-й пісні канону преподобним Дальніх печер. У народі казали, що 7 листопада плаче навіть природа – дощиком або снігом. Потрібно було згадати всіх сірих та убогих, нещасних та скривджених, пожаліти їх. 

Народні прикмети

Народ називав цей день "бабські або дідівські плачі". Жінки у віці, а також спеціально найняті плакальниці, йшли на цвинтар і плакали за померлими близькими. Крім того, будь-яка жінка вважала цього дня своїм обов’язком як слід виплакатися про свої нещастя, покаятися в гріхах, очистити душу щирими риданнями. Вважалося, що після цього можна спокійно зустріти зиму з чистою душею і помислами.

Цього дня і наступного найчастіше спостерігається дощ або сніг. За повір’ям, це природа оплакує людей, які пішли в інший світ. Наші предки 7 листопада ходили на кладовище, запалювали свічки. Їжу роздавали бідним, щоб ті пом’янули померлих. Удома теж влаштовували поминки. Столи накривали стравами, які любили покійні родичі.

Що не можна робити 7 листопада:

Торговцям заборонялося їсти хліб, інакше торгівлі не буде;

Жінкам не можна плакати в подушку 7 листопада, тому що вважається, що перо пам’ятає всі сльози і це означає, що неприємності збережуться на тривалий час. А якщо інший ляже на подушку, то всі біди перейдуть до нього;

Їжу після поминань не можна залишати собі. Її необхідно роздати нужденним і попросити, щоб вони помолилися за покійних.

Що можна робити вірянам

Наші предки цього дня читали молитви та каялися в гріхах. Особливо часто це робили дівчата. Навіть існувало повір'я, якщо дівчина хоче зустріти Новий рік з чистими помислами, вона повинна покаятися.

Церковний календар на 7 листопада: відео