1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Новий наступ з півночі: радник ОП назвав основне завдання військ РФ у Білорусі

120

Близько десяти тисяч російських військовослужбовців перебувають зараз у Білорусі

Новий наступ з півночі: радник ОП назвав основне завдання військ РФ у Білорусі

Поки у окупантів недостатньо сил для нового наступу.

Наразі безпосередньої небезпеки наземних дій з Білорусі немає. Білоруська армія не готова до вторгнення на територію України.

Про це заявив радник Офісу президента Олексій Арестович.

"Білоруська армія не готова (до вторгнення. – Ред.) і не бажає, російське керівництво бажає, але не готове", – зазначив Арестович.

За його інформацією, близько десяти тисяч російських військовослужбовців перебувають зараз у Білорусі. Але це не єдине угруповання, а "солянка" з різних підрозділів із різними завданнями. Частина з них взагалі вирішує проблеми тилового та інфраструктурного забезпечення.

На думку радника ОП, щоб небезпека з півночі стала значною, кількість наземних військ ЗС РФ у Білорусі має сягнути 20-25 тисяч військ мінімум, зведених в ударне угруповання.

"До цього ще дуже далеко, якщо це загалом у планах. Поки що все виглядає так, що основне завдання білоруського угруповання російських військ – це створювати загрозу без вторгнення, щоб ми не могли зняти війська із захисту півночі на інші напрямки", – вважає Арестович.

Що можливо?

Водночас радник ОП не виключає нові удари іранських безпілотників, ракет типу "Іскандер" та російської авіації з повітряного простору Білорусі.

Чи готується з Білорусі напад?

10 жовтня стало відомо, що Лукашенко і Путін домовилися про розгортання спільного регіонального угруповання військ у межах Союзної держави.

15 жовтня до Білорусі прибули перші ешелони з російськими військовими. 

Водночас білоруська моніторингова група "Беларускі Гаюн" зафіксувала, що в середині жовтня Білорусь вивезла залізницею переважну частину військової техніки з прикордонних районів назад до місць постійної дислокації, пише "ТСН".

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Врожай вже перевищує попит: українці чекають зниження ціни на гречку 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber