1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Єдина жінка-ліснича на Берегівщині: 27-річна керівниця розповіла, як вправляється з чоловічим колективом (ФОТО)

05.11.2022 20:09 Суспільство

Діана Мотрунич проживає у селі Великі Ком’яти, Виноградівської територіальної громади, а от працює в Кідьошському лісництві ДП «Берегівський держлісгосп».

Діана Мотрунич проживає у селі Великі Ком’яти, Виноградівської територіальної громади, а от працює в Кідьошському лісництві ДП «Берегівський держлісгосп».

Частіше за все цю професію обирають чоловіки, і якщо в рідких випадках жінки й працюють, то в основному помічницями, а от пані Діана це виняток із загального стереотипу, адже вона Керує чоловічим колективом, який складається з 8 чоловіків, це помічник та 7 майстрів лісу. Вік чоловіків у колективі від 25 до 55 років.

Про це пишуть "Регіональні новини".

Тож сміливо можна сказати, що Діана Мотрунич зламала гендерні стереотипи щодо цього, позаяк вона – єдина жінка-ліснича у Берегівському районі. Та ще й за віком наймолодша: їй тільки 27 років. Але окрім роботи вона ще й мама двох діток – восьмирічної Тетянки та 9-тирічнго Василька.

Ліснича поділилася секретами роботи, розповіла, як їй вдається поєднувати роботу та материнство, а також про те, як чоловічий колектив прийняв молоду керівницю.

Діана Іванівна живе у селі Великі Ком’яти (колишній Виноградівський район). Свою трудову діяльність вона розпочала у 2014-му році. Відтак була відпустка по догляду за дітьми. Вийшла на роботу на неповний робочий день, коли донечці було тільки 2 рочки. Дітей віддала у садок, а сама вийшла на роботу майстром лісового розсадника Шаланківського лісництва. У 2017-му її призначили помічницею лісничого. В її обов’язки входило ведення документації, здача звітів, організаційні питання з посадки лісових культур та рубок лісу, у лісовому розсаднику вирощували посадковий матеріал для майбутніх насаджень, збирали насіння. Навіть працювала з дітьми. Школяркою я відвідувала заняття в учнівському лісництві, що діяло при Шаланківській одинадцятирічці. Згодом сама навчала хлопців та дівчат і долучала їх до лісопосадкових акцій. А от на теперішню посаду лісничої Кідьошського лісництва ДП «Берегівський держлісгосп» її призначили 11 жовтня. Ліснича зазначила, що, мабуть, найважче було те, що нове місце роботи далеко від дому, бо до роботи 47 км в одну сторону.

"Колектив у Кідьошському лісництві відносно невеликий – помічник і 7 майстрів лісу. Щодо вікової категорії: наймолодшому 25 років, старшому, мабуть, 55. Те, що лісничий – чоловік, як господар в хаті, а жінка – помічниця лісничого, наче за плечима в тилу, звична картина. А у моєму випадку тепер все навпаки. Та ще й за віком молода без досвіду керувати… Саме так вони мене і сприйняли, побачивши вперше: «Прийшла молода, зелена…». Були й такі, котрі намагалися мною керувати. Довелося одразу продемонструвати сильний, строгий характер, аби зрозуміли, що я вимоглива керівниця, котра хоче і може контролювати їх роботу. Звісно, вони мають мене не боятися, а поважати. Я проводжу наради щотижня, бо вважаю їх важливими для згуртування колективу. І не обов’язково обговорювати якісь робочі питання. Достатньо просто зібратися і попити зранку каву… Бо вони – команда, одне ціле. Між колегами має діяти система оповіщення. У перші ж дні я попросила у помічника номери телефонів всіх майстрів лісу і почала їх обдзвонювати, ніби я – населення. У нас у кожному лісництві тепер йде виписка дров і вони мають знати проконсультувати людей з цього питання. Перший був непоінформований. Другий пояснив, як виписати дрова, не знав тільки ціну, тож запропонував звернутися в лісництво до лісничої. Я запитала його: «Хто вона?». Відповів: «Якась незрозуміла жінка…» На що я відповіла: «Це вам телефонує та сама незрозуміла жінка!» Коли зателефонувала до третього лісника – він уже знав все. Це підтвердження того, що система оповіщення у них працює… Це дуже добре. Бо якщо у лісі ходять люди, розкидають сміття чи розпалюють багаття, система оповіщення вкрай важлива. Тут, як і в Шаланках, переважно дубові насадження. Є і розсадник, але набагато менший. Проте, в цьому лісництві немає рубок головного користування, проводяться тільки рубки формувань і оздоровлення лісів. Тому готовий посадковий матеріал передають іншим лісництвам. Новинка – бригада, яка коле дрова. Продаємо їх в палетах по кубометрах. До державних лісів приєднали колгоспні. Працівники цих двох колишніх підприємств і досі групуються між собою і в них зовсім інший менталітет та підхід до роботи", - розповідає ліснича.

Діана Іванівна Мотрунич поклала перед собою завдання згуртувати колектив, а навесні створити розсадник декоративних рослин. Тож роботи у молодої керівниці вистачає. 

Читайте також: Збудована у першій половині 15 століття: на Берегівщині відновлять старовинну церкву (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Закарпатті вщент згорів автомобіль
Читайте на ГК:На Закарпатті жінка загинула страшною смертю: що з нею сталося
Читайте на ГК:На Берегівщині «Кухня милосердя» отримала генератор від Карітасу Сомбатхейської Дієцезії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Спілка закарпатських угорських багатодітних сімей організувала майстер-клас для дітей (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Тепер продаватимуть на прилавках: у Берегові замість стихійного ринку встановлюють прилавки (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Смертельна ДТП на Закарпатті: загинула 52-річна жінка
Читайте на ГК:Смертельна ДТП на Закарпатті: автомобіль збив людину на неосвітленій ділянці дороги (ФОТО)
Читайте на ГК:Президентка Угорщини відвідала Берегово та запалила першу свічку Адвенту (ФОТО)
Читайте на ГК:"Вона на вулиці не виживе": жінка із Берегова замерзає у Карлових Варах (ФОТО)
Читайте на ГК:Усім порівну: у Берегівській громаді реалізували проект справедливого розподілу гуманітарки /ВІДЕО
Читайте на ГК:Обов’язково зробіть запаси їжі довгострокового зберігання, води та ліків: мер Берегова звернувся до жителів громади (ВІДЕО)