1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Незабаром у закарпатських магазинах не стане двох важливих продуктів

04.11.2022 10:15 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Прогнози щодо здорожчання й дефіциту товарів змушують закарпатців наперед запастись необхідним рядом продуктів.

Прогнози щодо здорожчання й дефіциту товарів змушують закарпатців наперед запастись необхідним рядом продуктів.

Останнім часом ціни у магазинах області не радують пересічних громадян. На продукти місцевим жителям щотижня доводиться витрачати більше двох тисяч. Подорожчали особливо свинина, куряче м'ясо, молочні продукти, масло та сир.

Здешевшала гречка. Зараз її середня ціна від 65-79 грн. Хоч у деяких магазинах зберігся  товар із ціною 128 гривень за кілограм. Та на відміну від гречки, із забезпеченням якою немає наразі проблем, наступного року у магазинах спостерігатиметься дефіцит ячної та перлової круп.

Наразі фермерам в  Україні стало невигідно вирощувати ячмінь і жито невигідно. Це пов'язано із військовими діями на сході держави. Унаслідок, відбулось  подорожчання складових процесу виробництва й виникли труднощі із логістикою.

У подальшому, як відзначають експерти, вітчизняним фермерам доведеться відмовитись від посіву ячменю та жита, з яких традиційно виготовляють перлову та ячну крупу. Дефіцит важливих круп українці   відчують з наступного року. Згодом вони узагалі можуть зникнути із прилавків торгових точок.

Наразі у магазинах Закарпаття і ячневої крупи, і  перлової є достатньо. Водночас, люди роблять запаси необхідним товаром за більш помірними зараз цінами. До зими запасаються гречкою, рисом, макаронними виробами, олією, борошном, адже товари злітають в ціні швидким темпом.

Нагадаємо, Село на Закарпатті погрузло в "диму" (ФОТОФАКТ).