1. Новини Закарпаття
  2. >

4 листопада – велике церковне свято: що не можна робити у цей день /ВІДЕО

04.11.2022 08:15 Суспільство Лайт

Церква вшановує 4 листопада День Казанської ікони Божої Матері. Лик Богоматері допомагає й під час лікування будь-яких недуг, особливо.

Церква вшановує 4 листопада День Казанської ікони Божої Матері. Лик Богоматері допомагає й під час лікування будь-яких недуг, особливо.

Про це інформує УНІАН.

Свято Казанської ікони Божої Матері відзначається двічі на рік - 4 листопада і 21 липня. Згідно з повір'ями, в 1579 році велика частина Казані була знищена пожежею. Дочці одного з погорільців приснився образ Пресвятої Богородиці. Діва Марія веліла дістати з попелища ікону.

Православне свято 4 листопада - день пам'яті святого рівноапостольного Аверкія

Святий жив у II столітті і був третім єпископом Ієраполя Фригійського. Тоді місто Ієраполь було наповнене язичниками, Аверкий звернув їх усіх до Христа. Після язичницького свята він пішов у храм і знищив ідолів. Городяни обурилися, хотіли відправити Аверкія на суд, але він сам вийшов до натовпу.

Почав проповідувати християнство, зцілив трьох юнаків у натовпі, вигнавши з них бісів. Побачивши диво, жителі Ієраполя стали просити Аверкія про інші чудеса і зцілення. Таким чином святий, проповідуючи християнство, наставляв багатьох на шлях істинний. 

Яке свято 4 листопада - день пам'яті мученика Олександра

Олександр жив у III столітті і постраждав під час гоніння на християн від імператора Декія. Правитель бачив, що багато людей приймають християнство, тому вирішив знищити їх, щоб зберегти язичницьку віру. Олександра схопили, довго мучили, але віруючий мужньо переніс страждання. Один з воїнів, бачачи це все, увірував у Христа. Так само вчинили ще деякі люди. Всіх їх обезголовили.

Прикмети 4 листопада:

  • немає дощу в цей день - готуйся до біди;
  • сильні зливи 4 листопада - негода триватиме довго;
  • день ясний - скоро настане похолодання;
  • одружитися сьогодні - шлюб буде довгим і щасливим.

Що сьогодні не можна робити

Віруючі кажуть, що в цей день потрібно відмовитися від домашніх справ (прибирання, прання, приготування їжі). Не рекомендується що-небудь лагодити або рукодільничати. Також наші предки 4 листопада не відправлялися в дорогу - боялися не повернутися.

Що можна робити 4 листопада

У цей день можна грати весілля і молитися Діві Марії за здоров'я і благополуччя для своєї сім'ї. З давніх-давен існував обряд, який проводили дружини, що очікують своїх чоловіків з довгих поїздок. Жінки готували багато страв, потім йшли в храм і купували дві свічки, які запалювали біля ікони Богородиці. По дорозі з храму додому не можна було ні з ким розмовляти. Вважалося, що такий ритуал гарантує швидке повернення чоловіка додому.

ВІДЕО: