1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Учнів Закарпаття не пускають до школи: відомі причини

03.11.2022 08:51 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У багатьох освітніх закладах області наразі відновлено стаціонарний режим навчання.

У багатьох освітніх закладах області наразі відновлено стаціонарний режим навчання.

Варто відзначити, у результаті масованого ракетного удару із боку ворога по більшій частині західних областей України посил, усі освітні заклади з 11 жовтня було переведено на "дистанціку".  В онлайнформі навчання тривало тиждень й відновилось 14 жовтня. З цієї дати запрацювали у звичній формі й освітні заклади Перечинщини.

Та хоч навчання й відновилось і майже у всіх районах області в учнів є змога відвідувати школу, освітній процес для дітей і вчителів надто напружений. Часті сигнали тривог не дозволяють провести повноцінно уроки. Періодично діти з автобусів мусять бігти одразу до укриттів. Адже, останнім часом, тривожні сирени виють до того як розпочнеться перший урок, відзначають в
освітніх закладах.

В укриттях учням доводиться перебувати, як вони зауважують, не рідко і понад п'яти годин, а це дуже виснажує. Такий освітній процес негативно впливає на здоров'я дітей, кажуть батьки. Пересиджуючи годинами в укриттях діти голодні, бо не встигають пообідати в шкільній їдальні. Додому приходять знесилені.

- Щоразу у школі тривога. Що не підуть на навчання - постійно сидять в укриттях,- відзначає пані Марія. - Учора також із самого ранку почали вити сирени. Діти уже збирались, та я не пустила своїх. Від нашої вулиці до освітнього закладу порядні три кілометри. Де побіжать, як не дай Боже, якийсь прильот буде? - схвильовано зауважує співрозмовниця. - Днями шось бухнуло поряд з будинком. Дай Боже, щоб тільки петарда, бо діти ще знають із тим забавлятись. Хоч і петарди уже заборонені, діти і далі ходять і лупкають.

Нагадаємо, "Руки й ноги трусились": батьки учнів освітнього закладу на Закарпатті пережили найтривожніший день.

Читайте на ГК:Цвітуть "найдорожчі" лісові ягоди і є вже білі гриби: весняний феномен облетів Україну
Читайте на ГК:Човни й раритетні "амфібії" на закарпатських водоймах: що називали "гайовом" й чи були кораблі в регіоні?
Читайте на ГК:"Торік були змії, а зараз воно": у закарпатки поряд із ліжком - небезпечний "сюрприз"