1. Новини Закарпаття
  2. >

«Армія відновлення»: в Мінекономіки розповіли кого будуть залучати до відбудови країни

01.11.2022 21:55 Суспільство ВАЖЛИВО

До суспільно корисних робіт залучатимуться працездатні особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану.

До суспільно корисних робіт залучатимуться працездатні особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану.

Міністерство економіки розповідає, що безробітних не обов’язково будуть залучати до суспільно корисних робіт з відбудови країни, адже кількість офіційно зареєстрованих в центрах зайнятості осіб складає близько 250 тисяч.

«На сьогодні ми маємо дві армії: одна захищає Україну на фронті, інша — працює. І всі ті, хто своєю працею також наближають нашу Перемогу, складають “Армію відновлення”. Люди, які з різних причин залишились зараз без роботи, зможуть долучитись до цієї армії через виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни. Причому оплата за такі роботи здійснюватиметься державою на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн.

Це не означає, що людина, яка прийшла до центру зайнятості, одразу буде залучена до таких робіт. Перші 30 днів в статусі безробітного їй шукають роботу за її спеціальністю. Лише якщо за цей час людині не вдалось знайти роботу, підходящою роботою для неї буде вважатися будь-яка, яка не потребує кваліфікації, професійної підготовки. Також такій людині можуть запропонувати роботу, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

І ключове слово тут — можуть. Тобто безробітних не обов’язково будуть залучати до таких робіт, адже кількість офіційно зареєстрованих в центрах зайнятості осіб складає близько 250 тисяч.

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях. Так, в Сумській області на таких роботах працевлаштовано майже 400 безробітних,  в Чернігівській області – 78», - пояснили у Міністерстві.

Так, відповідно до статті 43 Конституції України використання примусової праці забороняється.

«Водночас, згідно з Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, відмова від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану є підставою для припинення центром зайнятості реєстрації безробітного та відповідно скасування права отримання виплат за цим видом страхування», - наголосили у Мінекономіки.

Також зазначається, що виплата допомоги по безробіттю призупиняється на період участі в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру або в умовах воєнного стану — у суспільно корисних роботах, і поновлюється після припинення участі безробітного у таких роботах.

Читайте також: «Не можу бути тут»: військовий без ніг із Закарпаття готується знову їхати на фронт (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Робочі рукавички CENTER для роботи в суворих умовах
Читайте на ГК:9 грудня: народні традиції, прикмети погоди та головні заборони
Читайте на ГК:Старий Новий рік 2023: дата і традиції, коли щедрують і посівають
Читайте на ГК:Мобілізація в Україні: як розподіляють військових на фронт та скільки триває підготовка
Читайте на ГК:Різко зріс попит: в Україні погіршилася ситуація на валютному ринку
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, які зіткнуться з фінансовими проблемами у 2023
Читайте на ГК:Виплати у грудні: ПФУ звернувся до українців щодо пенсій за грудень
Читайте на ГК:Трагічна звістка сколихнула серця: в Україні загинув шостий польський доброволець
Читайте на ГК:Український завод під час війни постачав РФ деталі військової техніки - ОГП
Читайте на ГК:Словаччина передала Україні 119 бензинових генераторів різної потужності (ФОТО)
Читайте на ГК:Українцям розповіли, скільки коштує електроенергія від генератора