1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Роздягнули убитого": що відомо про похованого солдата у закарпатському урочищі (ФОТО)

01.11.2022 08:30 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На Перечинщині віддали шану убитому у ході Другої світової війни угорському солдату.

На Перечинщині віддали шану убитому у ході Другої світової війни угорському солдату.

У переддень 1-го листопада, за щорічною традицією,  Туря-Реметівській громаді відвідали  могилу невідомому солдату - угорцю.

Одинока могила розташована у Туря-Реметі в урочищі "Горбки". Тривалий час її доглядає родина Марії Скубенич. До слова, родичем покійний солдат, не є для родини. Водночас, уже більше 20 років пані Марія, з донькою та зятем упорядковують цю місцину, віддаючи свою шану загиблому.

Місце украй віддалене від центру села, важко дістатись. Немає асфальтованої дороги, аби до могили приходило багато людей. Водночас, напередодні Дня пам'яті всіх померлих, на одинокій могилі постійно горить лампадка та свічка за убієнним. Щороку, небайдужа родина Марії Скубенич висаджують хризантеми, де спочиває солдат.

Торік про поховання у цьому селі дізнались в Посольстві Угорщини у Києві. Зробили візит до місцини, поспілкувались із доглядачкою могили - пані Марією. Відтак, зібравши інформацію від очевидців, ніяких досліджень поховального місця тут не проводили на той час.

Жителі  сподіваються, що незабаром  про поховання дізнається більше людей. Та найпаче люди б хотіли дізнатись ім'я тут похованого солдата, або ж чи є десь ще його родичі.

За свідченням старожилів знайшли солдата  найперше убитим у полі чоловік із дружиною, що проживали на одній з найближчих до урочища вулиць - 8-го Березня. Чоловіка прозивали "безрукієм". Розповідають, що убитого по смерті обікрали й забрали його одежу (на той час такий одяг був рідкістю). Мертвого солдата, абсолютно роздягненого, пізніше виявила за якісь пару метрів від хати нині покійна Марія Пастеляк. Саме вона, кажуть, і поховала у полі убитого, попередньо загорнувши голе тіло в тканину.

Могила  і досі на цьому місці на "Горбках". Усі небайдужі запалюють свічку пам'яті за убієнним листопадового дня.

Уже котрий рік на могилі - оновлений залізний хрест, який встановив зять Марії Скубенич Іван Цап. Цьогоріч залізний хрест прикрашає вінок із живих хризантем та сосни.

Варто відзначити, останнім часом у Тур'я -Реметівській громаді почали відмовлятись від пластикових вінків й штучних квітів на кладовищах. Люди стають більш екосвідомішими.