1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Всеукраїнський літературний конкурс виграв поет із Закарпаття

31.10.2022 13:40 Суспільство

Письменник Роман Офіцинський з Ужгорода став лауреатом VI Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича в номінації «Поезія. Книги».

Письменник Роман Офіцинський з Ужгорода став лауреатом VI Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича в номінації «Поезія. Книги».

Про це повідомляє «Голос України».

 У творчому змаганні взяли участь понад чотири сотні авторів із семи держав – України, США, Чехії, Іспанії, Німеччини, Італії, Польщі.

Високо відзначено ліричну збірку Романа Офіцинського «Жура журавлів». За словами критиків, в ній несподівані метафоричні узагальнення межують із мальовничими етюдами. Йдеться про неокласицистичну поезію з виразними символістсько-імажиністськими образами, які містять потужну внутрішню експресію.

Цей конкурс проводиться від 2011 року на честь визначного письменника і громадського діяча Леся Мартовича (1871–1916). Як відомо, Роман Офіцинський – доктор історичних наук, професор, активно досліджує політичну й культурну проблематику України нового і новітнього часу. Одночасно його перу належить низка художніх книжок, зокрема ліричних – «Нашестя ангелів» (1993), «Ураган тисячоліть» (1997), «Ідеологія повстань» (2004), «Жура журавлів» (2019), а також короткої прози – «Ломиголівка» (2015), «Червона лінія» (2018).

Читайте на ГК:На Ужгородщині горів житловий будинок: є загиблий
Читайте на ГК:Джерело тепла та світла в бляшанці: в Ужгороді школярі “заливали” окопні свічки для жителів Херсону (ФОТО)
Читайте на ГК:Вилучили комп'ютери, гроші та камери відеоспостереження: закарпатські правоохоронці припинили діяльність грального закладу