1. Новини Закарпаття
  2. >

Четверта хвиля загальної мобілізації: кого із українців можуть призвати до армії

30.10.2022 07:03 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні продовжується загальна мобілізація, запроваджена у зв'язку із повномасштабною війною. Стало відомо, хто может поповнити ряди ЗСУ.

В Україні продовжується загальна мобілізація, запроваджена у зв'язку із повномасштабною війною. Стало відомо, хто может поповнити ряди ЗСУ.

Мобілізація проходить у чотири основні хвилі, під час яких до армії призивають різні категорії громадян, пише fakty.com.ua

Зазначено, що перша хвиля мобілізації охоплює оперативний резерв – колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які служили в армії та мають бойовий досвід. До них відносяться бійці ООС та ветерани АТО.

Під час другої хвилі мобілізації закликають громадян, які до 2014 року проходили термінову службу або служили за контрактом та не потрапили у першу хвилю.

До третьої хвилі належить мобілізаційний резерв: військовозобов'язані, які закінчили військові кафедри університетів, а також офіцери запасу. А четверта хвиля – громадський резерв: усі громадяни України без обмежень за віком та станом здоров'я.

Друга хвиля мобілізації офіційно стартувала в Україні 15 березня. Рада 15 серпня проголосувала за продовження загальної мобілізації ще на 90 днів – до 21 листопада. Але пролонгація мобілізації не означає її автоматичного переходу до третьої хвилі.

Адвокат Іван Ліберман повідомив, що четверта хвиля мобілізації проводиться для доукомплектування війська. Це не означає, що закликатимуть усіх українців "прямо з вулиці". Коли у ЗСУ розуміють, що їм не вистачає представників певних професій, вони призиватимуть тих, хто зможе заповнити недокомплект.

"Під час четвертої хвилі звертатимуть увагу на тих громадян, які спеціалізуються на професії, яка стикається з тією, яку потрібно укомплектувати", - наголосив юрист.

За словами Лібермана, в Україні немає проблем із кількістю військових і тих, хто чекає на призов.

Багато хто готовий воювати за контрактом, але не всі приноситимуть користь армії. На підготовку людей без певних професійних навичок потрібен час, тому коефіцієнт корисної дії від таких українців може бути невеликим.

"Якщо в підрозділах танкістів не вистачатиме людей, то закликатимуть комбайнерів, трактористів, механіків. Це люди, які вміють керувати великим транспортом, тому їх буде легше навчити керувати танком, ніж комп'ютерника чи вчителя. Ось і весь сенс четвертої хвилі мобілізації" – цитують аналітика "Факти".

Іван Ліберман підкреслив, що запровадження четвертої хвилі мобілізації надає військкоматам право спочатку обрати спочатку тих, що дійсно потрібні, потім кількість людей і в останню чергу - між призовниками та добровольцями.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, З російського полону звільнили ще понад півсотні українських захисників (ФОТО, ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Виплатили 18,3 млн грн: безробітних українців залучають до “Армії відновлення”
Читайте на ГК:З 1 січня припинить існування Фонд соціального страхування та можуть скасувати виплату лікарняних
Читайте на ГК:Можуть негативно вплинути на хід подій: оприлюднено календар сонячних та місячних затемнень на 2023 рік