1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Різдво 25 грудня: УГКЦ у Польщі переходить на григоріанський календар

27.10.2022 13:30 Суспільство

Відповідно до рішення синоду УГКЦ в Польщі, греко-католицька церква планує поступовий перехід на григоріанський календар.

Відповідно до рішення синоду УГКЦ в Польщі, греко-католицька церква планує поступовий перехід на григоріанський календар.

Рішення ухвалили у Перемисько-Варшавській митрополії УГКЦ, яка опікується всіма українськими греко-католиками в Польщі.

Це означає, що у червні-липні 2023 року правлячий єпископ кожної єпархії своїм декретом надасть згоду парафії, яка про це буде просити, на святкування нерухомих свят за григоріанським календарем, вiд початку iндикта – 1 вересня 2023 року.

Перехід на григоріанський календар: що це означає

"Беручи до уваги велике бажання вірних, висловлене в опитуваннях та підтверджене голосом Соборових делегатів – Синод дозволяє парафiям, в яких бiльшiсть вiрних цього бажає, на святкування нерухомих празникiв за григоріанським календарем", – йдеться в рішенні синоду УГКЦ в Польщі.

Якщо парафія висловлює бажання ввести григоріанський календар щодо нерухомих свят, то ця згода поширюється на всі монашi доми та ректоральні храми, яких знаходиться в межах даної парафії. У випадку, коли парафія у святкуванні нерухомих свят залишається з юліанським календарем, то це поширюється на всi монаші доми та ректоральні церкви, осідок яких знаходиться в межах даної парафії, йдеться в рішенні Митрополичого Синоду УГКЦ у Варшаві.

Якщо парох здійснює опіку більше, ніж над однією парафією, у них повинна бути однакова календарна дисципліна. На те, аби дізнатись про думки парафії, парох має 6 місяців. У червні-липні 2023 року правлячий єпископ кожної єпархії своїм декретом надасть згоду парафії, яка про це буде просити, на святкування нерухомих свят за григоріанським календарем, вiд початку iндикта (1 вересня) 2023 року.

Додамо, що рухомі свята відзначатимуть і надалі за юліанським календарем. Основним святом серед них є Пасха. Цим самим буде підкреслена духовна єдність УГКЦ в Польщі з Матірною Церквою Києва та іншими Церквами схiдноï традиції.

У 2028 році, після перевірки введеної практики, буде прийнято рішення щодо реформи літургійного календаря в житті всієї Української Греко-католицької Церкви в Польщі.

Синод ПЦУ дозволив святкувати Різдво 25 грудня

Синод ПЦУ дозволив як виняток за рішенням настоятеля та громади відзначати Різдво Христове за Новоюліанським календарем, тобто 25 грудня.

В Україні Священний Синод Православної Церкви дозволив, як виняток, за рішенням настоятеля та громади відзначати Різдво Христове за Новоюліанським календарем, тобто 25 грудня.

"Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виняток, дозволити, за рішенням настоятеля та громади, 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння", – йдеться у рішенні Синоду.

Цього дня учасники богослужіння звільняються від посту. Додамо, що у такому разі на парафії, яка молитовно відзначила Різдво Христове 25 грудня, 7 січня свято не буде відзначатись.

Нагадаємо, Чи справді зима буде суворою: синоптик дав чітку відповідь

Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати
Читайте на ГК:Європа готується до масштабної війни: поляки масово переселяються до Іспанії