1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Чи не найстаріший на Закарпатті "горбатий" міст у Берегові став аварійним (ФОТОФАКТ)

576
Суспільство Новини Берегова

Берегівський "горбатий" міст - один з найстаріших рукотворних об'єктів краю.

Чи не найстаріший на Закарпатті "горбатий" міст у Берегові став аварійним (ФОТОФАКТ)

Спорудили його італійські майстри згідно з вимогами тодішньої венеціанської моди. 

Про історії давньої переправи у Берегові розповів у соцмережі Юрій Ломакін.

Про канал Верке та міст через нього згадує і Тіводор Легоцький в монографії, що вийшла в 1881-1882 роках, до того ж, точно вказуючи, коли саме були закладені основи споруди.

"У 1845 році, під час закладення основ кам'яного моста через Верке, на березі каналу було знайдено могили похованих за угорськими звичаями воїнів з величезними мечами, металевими ножами та іншим озброєнням, яке сьогодні зберігається в міському архіві" - пише Легоцький.

Кам'яний міст в центрі міста з давніх часів відігравав головну роль в житті населеного пункту, адже через нього пролягають три основні шляхи: в Мукачево, Виноградово та Вашарошнамень. Спершу був побудований дерев'яний міст, значно зріс вантажопотік, що і викликало потребу будівництва нового, кам'яного.

Сьогодні перед в'їздом на міст встановлено табличку "Увага! Аварійний міст", зауважує автор.

"P.S. До речі, на дальньому від нас березі каналу Верке ми бачимо теперішній готель та ресторан "Золота Пава", що розташований в будівлі колишнього Панського казіно, відкритого у 1913 році. Тут проходили різноманітні урочисті події, приймали митців, проводили музичні вечори. Будівля казино поєднала у собі елементи стилю модерн та арт-нуво. Вона вражала своїм ошатним екстер’єром та розкішним інтер’єром", - підсумував Ломакін.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Етнічні угорці звільняли від росіян кілька населених пунктів на Харківщині: відомі подробиці 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber