1. Новини Закарпаття
  2. >

Українці у Польщі можуть отримати понад 5000 гривень допомоги

15.10.2022 21:10 Суспільство

Українцям розповіли, як отримати допомогу новоприбулим біженцям у Польщі.

Українцям розповіли, як отримати допомогу новоприбулим біженцям у Польщі.

Так, тимчасовий притулок у Польщі з початку війни отримали понад мільйон українців. При цьому багато хто з них отримував допомогу на кожного члена сім'ї протягом 3 місяців від міжнародних організацій.

Зокрема, з початку повномасштабної війни 24 лютого громадянам України у Польщі допомагали організації ООН, Міжнародний Червоний хрест, IRC (Міжнародний Комітет Порятунку) та TERA (Polska Akcja Humanitarna). Українці могли отримати 700 злотих щомісяця для голови сім'ї та 600 злотих на кожного члена сім'ї. Основною умовою для цього було одержання виплат лише в одній із перерахованих організацій.

Однак у зв'язку з великим потоком біженців фінансові можливості фондів закінчилися і програми допомоги призупинили до накопичення коштів від благодійників. Про це пише TRAVEL РБК-Україна, посилаючись на ukrainianinpoland.pl.

На даний момент у Польщі є можливість отримати аналогічну грошову підтримку The Lutheran World Federation (LWF). Претендувати на неї можуть новоприбулі біженці, яким не нараховували подібні виплати за кордоном раніше.

Як зазначається, це релігійна спільнота лютеранських церков, яка налічує 77 мільйонів християн у 99 країнах світу. З початку війни федерація допомагала біженцям у Польщі з різних напрямів.

Для того, щоб зареєструватися на участь у програмі фінансової допомоги The Lutheran World Federation, необхідно вибрати населений пункт, куди зручно їхати:

Гданськ +48 794 324 029;

Більсько-Бяла +48 731 776 735;

Згеж +48 691 356 977;

Бітом +48 884 720 619.

Після цього потрібно відправити смс на номер одного з центрів. У тексті повідомлення потрібно вказати:

ім'я та прізвище латиницею;

польський номер телефону одного з членів сім'ї (краще за заявника);

кількість членів сім'ї, які перебувають у Польщі та потребують допомоги;

місце проживання у Польщі (назва міста);

чи є у сім'ї особи з інвалідністю.

Після перевірки даних учасники отримають SMS-повідомлення від LWF. У ньому буде вказано адресу, дату та час, коли сім'я заявника має приїхати для оформлення допомоги.

Приїхати мають усі члени сім'ї, включаючи дітей. При собі потрібно мати низку документів: паспорт, Pesel, свідоцтво про інвалідність.

Нагадуємо, Румунія відновила ділянку залізниці до українського кордону на Закарпатті 

Читайте на ГК:Щоб не розбудити кота: мережу розсмішило кумедне відео з пітбулем (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Ми думаємо над цим»: Путін знову заговорив про ядерний удар, — ЗМІ
Читайте на ГК:Ще одна масштабна пожежа в РФ: горить величезне підприємство (ВІДЕО)