1. Новини Закарпаття
  2. >

Що робити, якщо у будинку зникли електрика, вода чи газ (інструкція)

11.10.2022 19:55 Суспільство ВАЖЛИВО

У Мінреінтеграції нагадали алгоритм дій, якщо у будинку зникли електрика, вода чи газ.

У Мінреінтеграції нагадали алгоритм дій, якщо у будинку зникли електрика, вода чи газ.

Терористи продовжують бити ракетами по об’єктах критичної інфраструктури України. Після вчорашнього масованого удару миттєво залишилися без світла, води та газу сотні тисяч українців у кількох областях. Терор мирних жителів продовжується – окупанти завдають нових ударів по критичних об’єктах у різних областях нашої країни, щоб залишити людей без світла та тепла. 

У зв’язку з цим Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України опублікувало пам’ятку про те, як діяти у разі зникнення освітлення, газо- та водопостачання.

Отже, як підготуватися та що робити в разі відключення електроенергії?

Придбайте все, що може стати в нагоді у випадку відключення світла: свічки, ліхтарики, сірники, адаптер для зарядки телефону в автомобілі.Завчасно зарядіть телефон, тримайте зарядженими павербанки, акумулятори та інші батареї.

Аварійна ситуація в електромережі: як діяти?

  • Вимкніть усі побутові електричні прилади, відімкніть із розеток.У разі обриву чи провисання дротів в жодному разі не наближайтеся до них.Будьте особливо обережними під час використання свічок та сухого спирту.

Що робити, коли зникла вода?

Першочергово необхідно перекрити всі крани.Запасіться питною водою з бюветів, колодязів, шахтних колодязів, пунктів розливу питної води.Вживати та використовувати для приготування їжі рекомендують бутильовану питну воду, яка продається в магазинах.У жодному разі не варто вживати воду з відкритих водойм, її слід використовувати лише для технічних цілей.

Як підготуватися на випадок відсутності газу?

Закупіть сухий спирт, туристичні примуси та балони з газом для них.Підготуйте туристичний пальник для приготування їжі.Створіть запаси продуктів швидкого приготування/довгого зберігання.Сплануйте варіант переїзду на зиму в будинок із пічним опаленням.

Аварійна ситуація в газовій мережі: як діяти?

Перекрийте газовий вентиль у своєму будинку, допоможіть це зробити сусідам літнього віку.Для приготування їжі у дворах використовуйте мангали, печі, буржуйки.Категорично заборонено опалення квартир дров’яними котлами/буржуйками.

Нагадаємо, У Раді пропонують звільняти від мобілізації ще одну категорію чоловіків.

Читайте на ГК:"Масштабні звільнення чекають українців вже через місяць": з'ясувалося, хто масово втратить роботу і чому
Читайте на ГК:Двоє дітей опинилися у реанімації через генератор
Читайте на ГК:Газ подешевшав: у Мінекономіки назвали середню ціну за останній місяць