1. Новини Закарпаття
  2. >

Заборона на виїзд: прикордонники не випускатимуть студентів іноземних вишів

22.09.2022 20:04 Суспільство ВАЖЛИВО

Раніше за рішенням вищого військового керівництва студентам, які навчалися за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання за кордоном.

Раніше за рішенням вищого військового керівництва студентам, які навчалися за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання за кордоном.

В Україні продовжується загальна мобілізація. Стало відомо, що студентам іноземних вишів заборонили виїжджати за кордон у період дії воєнного стану. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, пише LIGA.net.

За словами Демченка, вище військове керівництво з 14 вересня скасувало можливість перетину українського кордону студентами-чоловіками через масові підробки документів.

"Раніше, за рішенням вищого військового керівництва, студентам, які навчались за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання, – каже Демченко. – Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск. Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном".

За статистикою ДПСУ, лише за липень-серпень на кордоні виявили близько 600 осіб, які використали підроблені документи про навчання у закордонних навчальних закладах.

Зважаючи на це, додає речник прикордонників, вище військове керівництво ухвалило нове рішення — з 14 вересня скасувати можливість пропуску навіть цій категорії громадян.

"Тож на сьогодні чоловіків-студентів через кордон не пропускають", – заявляє Демченко.

Він додає, що за Постановою Уряду від 27 січня 1995 р. № 57, яка регламентує Правила перетину державного кордону громадянами України, чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону. 

"Це питання може бути вирішене, якщо внесуть зміни до постанови уряду №57", – додає речник.

Нагадаємо, чоловікам-громадянам України від 18 до 60 років заборонено залишати межі України на час дії воєнного стану.

Читайте також: До кінця осені буде збільшено пропускну спроможність пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке»

Читайте на ГК:"Ми не очікували": Зеленський оголосив найбільшу помилку України за роки незалежності (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Monobank стався масштабний збій: що не працює
Читайте на ГК:Курс валют на 2 листопада: скільки коштує долар та євро