1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина закликала провести міжнародне розслідування воєнних злочинів в Україні

22.09.2022 19:32 Суспільство

Президент Угорщини Каталін Новак заявила про те, що Будапешт засуджує війну Росії проти України та виступає за міжнародне розслідування злочинів, скоєних в Україні.

Президент Угорщини Каталін Новак заявила про те, що Будапешт засуджує війну Росії проти України та виступає за міжнародне розслідування злочинів, скоєних в Україні.

Про це вона сказала у ході виступу на 77 сесії Генасамблеї ООН, пише Хвиля.

"Війна Росії проти України – це постійна загроза, ризик небезпеки не тільки для громадян України, які живуть у зоні війни, але і для всіх нас. Загроза ескалації є причиною негайних дій. Угорщина рішуче засуджує агресію Росії проти України, внаслідок якої було зруйновано світ в Європі, що призвело до страждань людей, величезним руйнуванням. Це має серйозні наслідки для світопорядку загалом", – наголосила Новак.

Вона зазначила, що з початку цього конфлікту угорці висловили підтримку жертвам та надають економічну, соціальну та гуманітарну допомогу Україні та українським громадянам, які змушені втекти від війни.

Новак наголосила, що Угорщина зараз робить велику гуманітарну операцію, яка полягає у наданні притулку майже мільйону біженців з моменту початку конфлікту.

За словами президента Угорщини, війна є злом, від якого страждають прості люди.

"Ми рішуче закликаємо провести розслідування військових злочинів, вчинених стосовно ні в чому не винних цивільних осіб. Ці злочини слід чітко зафіксувати, провести їхнє розслідування та забезпечити переслідування з боку відповідних міжнародних установ. Жоден із злочинів не може залишатися безкарним", – наголосила Новак.

Водночас вона зазначила, що потрібно прагнути миру, а чи не перемозі будь-якої зі сторін. Новак зазначила, що Будапешт закликає "оголосити світ основним пріоритетом у конфлікті між Росією та Україною".

Нагадаємо, Завдяки допомозі від Угорщини на Закарпатті відновили дім відомого на всю Європу художника /ВІДЕО

Берегівська громада та партії угорців підтримають ЗСУ транспортними засобами та фінансами (ВІДЕО)

Читайте на ГК:"Улов" — 10 тис. пачок цигарок: митники виловили у Тисі матрац із сигаретами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Польщі п’яний українець збив на смерть жінку і протаранив три автомобілі
Читайте на ГК:Стало відомо, наскільки довго триватиме надзвичайний стан в Угорщині