1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, коли чоловікам дозволять виїжджати за кордон

22.09.2022 10:26 Суспільство

Експерти розповіли, коли українські чоловіки зможуть виїхати за кордон.

Експерти розповіли, коли українські чоловіки зможуть виїхати за кордон.

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого для військовозобов'язаних чоловіків діє заборона на виїзд за кордон, яку наразі продовжили до 21 листопада. І хоча є певні виключення із заборони, але для більшості чоловіків обмеження залишається. Пише Телеграф.

Військовий експерт Петро Черник нагадав українцям, чому це правило доцільне і буде продовжувати діяти, особливо на тлі оголошення часткової мобілізації в російській федерації.

"Повна військова доцільність. Ми в стані війни. Захист своєї країни прописаний у Конституції. Ворог проводить величезну мобілізацію. Питання просте, логічне і зрозуміле – а де нам брати людей? Війна – мерзенне явище. У нас у суспільстві досі є хибний наратив, що воювати мають якісь міфічні професіонали. Це не так. Захист країни – обов’язок кожного громадянина", — наголосив експерт.

До того ж він підкреслив, що рабство, в якому може опинитися Україна, якщо програє війну, завжди гірше, ніж боротьба за свободу. Згадуючи Українську революцію, наприклад, наслідком програшу боротьби за незалежність став Голодомор, у якому нація втратила від 8 до 12 мільйонів українців.

Експерт вважає, що заборона виїзду за кордон для військовозобов'язаних буде діяти до кінця військового стану.

Серед категорій, яким дозволено виїжджати за кордон є:

моряки;

чоловіки, зняті з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку;

чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей;чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років;особи з інвалідністю за наявності документів, що підтверджують інвалідність;волонтери;окремі категорії водіїв.

Нагадаємо, Робота на Заході України: кого шукають і які зарплати пропонують на Закарпатті та інших регіонах.

Читайте на ГК:Почався зворотній відлік: Запорізька АЕС повністю знеструмлена через обстріли РФ
Читайте на ГК:Не всі про це знають: які пільги належать учасникам бойових дій?
Читайте на ГК:Як отримати пенсії без електроенергії та зв'язку: пенсіонерів попередили про обмеження