1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні змінять критерії бронювання військовозобов'язаних: хто отримає відстрочку від мобілізації

21.09.2022 13:45 Суспільство ВАЖЛИВО

Відповідний законопроект уже ухвалено у першому читанні. Народні депутати оновили перелік установ та підприємств, працівників яких буде заброньовано.

Відповідний законопроект уже ухвалено у першому читанні. Народні депутати оновили перелік установ та підприємств, працівників яких буде заброньовано.

За словами депутата Верховної ради Ярослава Железняка, згідно з новим документом, під час мобілізації можуть бути заброньовані військовозобов'язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів у особливий період;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, яким доручені мобілізаційні завдання (замовлення), коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Вищезгадані категорії військовозобов'язаних не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.

Також сьогодні депутати ухвалили законопроект №7678 про внесення змін до закону про військовий обов'язок та військову службу щодо додаткових підстав звільнення з військової служби під час військового стану. У документі сказано, що наявність трьох і більше дітей віком до 18 років є підставою для звільнення зі служби. Зазначені особи можуть заохочуватися за власним бажанням, але примусово мобілізувати їх ніхто не має права.

Нагадаємо, Долар злетів до 45 грн: названо важливу причину зростання валюти

Читайте на ГК:Як перевірити заборону на виїзд за кордон: поради юриста
Читайте на ГК: Десять травмованих, серед яких діти: зіткнулися маршрутка та легковик /ФОТО
Читайте на ГК:Захід України під загрозою: в Генштабі розповіли, що відбувається на кордоні з Білоруссю