1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Ті, хто порушує закон, повинні платити за забруднення річок", – Сійярто

21.09.2022 12:37 Суспільство

Екосистеми гірських та прилеглих до них територій дуже взаємопов’язані, тому Угорщина підтримує принцип, згідно з яким ті, хто порушує закон, повинні платити за забруднення річок.

Екосистеми гірських та прилеглих до них територій дуже взаємопов’язані, тому Угорщина підтримує принцип, згідно з яким ті, хто порушує закон, повинні платити за забруднення річок.

Про це повідомив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Нью Йорку в понеділок увечері за місцевим часом, пише karpat.in.ua.

На зустрічі з питань розвитку гірських регіонів міністр заявив, що, хоча в Угорщині немає дуже високих гір, вони є навколо країни, тому уряд вважає інтегроване управління гірськими регіонами та прилеглими до них територіями особливо важливим, повідомили в міністерстві.

Сійярто зазначив, що 95 відсотків річок Угорщини беруть початок в інших країнах, тому «інтегрований міжнародний план управління та захисту вод був би надзвичайно важливим». Він підкреслив, що якість і кількість води необхідно зберігати спільними зусиллями, а без сталого управління водними ресурсами немислимий і сталий розвиток гірських територій.

"Кожен повинен поважати принцип, згідно з яким у разі забруднення рахунок повинен оплачувати забруднювач, а це вимагає міжнародної координації", – сказав Сійярто, маючи на увазі забруднення р. Шайо.

«Якщо ми не зможемо цього домогтися, то платити ціну за забруднення доведеться громадам, які взагалі не відповідальні за це, а це неприпустимо», — заявив він.

Петер Сійярто назвав важливим той факт, аби питання розвитку гірських територій продовжували перебувати на порядку денному міжнародної політики, адже такі території складають чверть суші, тут проживає близько 15 відсотків населення світу, переважна більшість у країнах, що розвиваються. Він підкреслив, що гірські екосистеми – важливі системи постачання для мільярдів людей, які живуть у низинних районах, а рослини, що ростуть там, є важливим джерелом їжі, важливість якої важко переоцінити в умовах нинішньої кризи.

Він також торкнувся й теми викликів, пов’язаних зі зміною клімату та природними катаклізмами, які, за його словами, покладають відповідальність на кожного у світі. У цьому контексті міністр нагадав, що Угорщина стала першою країною – членом Європейського Союзу, яка ратифікувала Паризьку кліматичну угоду. Насамкінець міністр підкреслив, що Угорщина є активним прихильником Групи водних ресурсів 2030 (WRG), підтримала її діяльність на суму три мільйони доларів, а також закликав ООН розглядати це питання як пріоритет і створити посаду спеціального доповідача з питань управління водними ресурсами.

Нагадаємо, АЗС оновили ціни: скільки коштує бензин, дизель та автогаз

Читайте на ГК:"Улов" — 10 тис. пачок цигарок: митники виловили у Тисі матрац із сигаретами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Польщі п’яний українець збив на смерть жінку і протаранив три автомобілі
Читайте на ГК:Стало відомо, наскільки довго триватиме надзвичайний стан в Угорщині