1. Новини Закарпаття
  2. >

Боєць 128-ї закарпатської бригади розповів, як рятував життя людей у зоні бойових дій

20.09.2022 15:48 Суспільство

Санітарний інструктор медичної роти, молодший сержант Олексій на псевдо Прометей розповів, як евакуйовував поранених із зони бойових дій.

Санітарний інструктор медичної роти, молодший сержант Олексій на псевдо Прометей розповів, як  евакуйовував поранених із зони бойових дій.

Про це зазначили на фейсбук-сторінці бригади.

"Мої два дядьки, хресний батько, дід, а також багато інших родичів, були військовими. Тому я не міг не піти в армію, знаю, що тут робити, і це моя найбільша мотивація", - наголосив військовий.

Сам Прометей родом з Мукачева. У 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді служить два роки

За його словами, починаючи з 24 лютого, він багато разів виїжджав на евакуацію поранених.

"Були й легкі поранення, і складні випадки, але в моїй машині, слава Богу, ще не помер жоден поранений. Пригадую дівчину Валю, нашу військову, котра їхала на броні, по якій спрацював російський танк. Валя отримала дуже важкі поранення – перелом тазу, перелом плечової кістки, субдуральну гематому. Але в машині її вдалося стабілізувати й доставити в лікарню, а звідти в госпіталь. Я потім слідкував за її одужанням. Тобто ми впоралися, хоча це був дуже складний випадок", - зазначив воїн.

Він також розповів, що у поранених нерідко спостерігаються класичні важкі ПТСР (посттравматичні стресові розлади) зі щохвилинною зміною емоційного стану.

"Спочатку боєць плаче, потім починає агресувати, затим сміятися, потім хоче, щоб його пожаліли. Це і є важкі ПТСР. А бувають і кумедні випадки. Одного разу я віз хлопчину з важкою контузією. Він не орієнтувався, де перебуває, не розумів, що сталося, реагував тільки на біль. Я проводив стабілізаційну терапію і в якийсь момент боєць починає дивитися на мене й приходити до тями. А затим каже: "О, Льоха! Я тебе знаю!.." І посміхається.

Погано те, що від бойових дій страждають і мирні люди. Цивільної медицини в прифронтових селах немає, тому надавати медичну допомогу доводиться нам. Днями до нас доставили п’ятьох пенсіонерів із контузіями, травмами й осколковими пораненнями. Ми всіх виходили. Що тут найважче? Найважча ситуація, коли я не буду знати, що робити. Але такого ще не було…", - підсумував Прометей.

Нагадаємо, Заплатив і виїхав: експерти розповіли, чи потрібно відкривати кордони для чоловіків призовного віку.

Читайте на ГК:Несправжні діти: на Закарпатті дніпрянин намагався «підкупити» прикордонника
Читайте на ГК:Поліцейські Закарпаття посилено патрулюють автошляхи регіону в темну пору доби (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Навчатись стане легше: на Закарпатті заклади освіти почали отримувати сучасні хромобуки (ФОТО)