1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Боєць 128-ї закарпатської бригади розповів, як рятував життя людей у зоні бойових дій

698
Суспільство Закарпаття

Санітарний інструктор медичної роти, молодший сержант Олексій на псевдо Прометей розповів, як евакуйовував поранених із зони бойових дій.

Боєць 128-ї закарпатської бригади розповів, як рятував життя людей у зоні бойових дій

Про це зазначили на фейсбук-сторінці бригади.

"Мої два дядьки, хресний батько, дід, а також багато інших родичів, були військовими. Тому я не міг не піти в армію, знаю, що тут робити, і це моя найбільша мотивація", - наголосив військовий.

Сам Прометей родом з Мукачева. У 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді служить два роки

За його словами, починаючи з 24 лютого, він багато разів виїжджав на евакуацію поранених.

"Були й легкі поранення, і складні випадки, але в моїй машині, слава Богу, ще не помер жоден поранений. Пригадую дівчину Валю, нашу військову, котра їхала на броні, по якій спрацював російський танк. Валя отримала дуже важкі поранення – перелом тазу, перелом плечової кістки, субдуральну гематому. Але в машині її вдалося стабілізувати й доставити в лікарню, а звідти в госпіталь. Я потім слідкував за її одужанням. Тобто ми впоралися, хоча це був дуже складний випадок", - зазначив воїн.

Він також розповів, що у поранених нерідко спостерігаються класичні важкі ПТСР (посттравматичні стресові розлади) зі щохвилинною зміною емоційного стану.

"Спочатку боєць плаче, потім починає агресувати, затим сміятися, потім хоче, щоб його пожаліли. Це і є важкі ПТСР. А бувають і кумедні випадки. Одного разу я віз хлопчину з важкою контузією. Він не орієнтувався, де перебуває, не розумів, що сталося, реагував тільки на біль. Я проводив стабілізаційну терапію і в якийсь момент боєць починає дивитися на мене й приходити до тями. А затим каже: "О, Льоха! Я тебе знаю!.." І посміхається.

Погано те, що від бойових дій страждають і мирні люди. Цивільної медицини в прифронтових селах немає, тому надавати медичну допомогу доводиться нам. Днями до нас доставили п’ятьох пенсіонерів із контузіями, травмами й осколковими пораненнями. Ми всіх виходили. Що тут найважче? Найважча ситуація, коли я не буду знати, що робити. Але такого ще не було…", - підсумував Прометей.

Нагадаємо, Заплатив і виїхав: експерти розповіли, чи потрібно відкривати кордони для чоловіків призовного віку.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber