1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Штрафи для тих, хто лишився за кордоном, та “відкупні” від мобілізації: що планують у Раді

1203

Депутати зі “Слуги народу” пропонують змінити порядок виїзду громадян за кордон, дозволивши військовозобов’язаним чоловікам виїзд за кордон під щомісячний внесок у розмірі 2679 гривень на місяць.

Штрафи для тих, хто лишився за кордоном, та “відкупні” від мобілізації: що планують у Раді

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради

У картці законопроєкту №8029 зазначається, що ініціатор законопроєкту – народний депутат України від фракції “Слуга народу” Мазурашу Георгій Георгійович

За словами авторів документу, рівень безробіття в Україні зріс до 35%, що негативно впливає на настрої в суспільстві. Частина з них – це чоловіки, які перед повномасштабним вторгненням РФ працювали за кордоном.

Нардепи пропонують чоловіків віком від 18 до 60 років випускати за кордон під щомісячний гарантійний внесок. Планується, що українці будуть відкривати у державних банках рахунки на суму п’ять неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян (станом на теперішній час це 13 тисяч гривень) та кожного місяця поповнювати його на суму, яка дорівнює податкам з мінімальної зарплати – 2697 гривень.

Крім того, нардепи пропонують брати у чоловіків письмове підтвердження добровільної сплати коштів на спеціальний рахунок ЗСУ.

“З кожних 100 тисяч військовозобов’язаних громадян, які виїдуть під час воєнного стану за кордон на запропонованих умовах, майже 270 млн гривень щомісяця буде потрапляти на рахунок ЗСУ (якщо виїхавших було б мільйон, це було б вже близько 2,7 млрд гривень додатково щомісяця на рахунок ЗСУ)”, – йдеться у пояснювальній записці.

Депутати також хочуть ввести збір для тих українців, які незаконно виїхали за кордон під час дії воєнного стану. Йдеться про внесок розміром 10 неоподаткованих мінімумів для працездатних громадян, тобто 26 тисяч гривень, за кожен місяць перебування за кордоном.

Нагадаємо, Почалося: в Україні підтвердили перший випадок мавпячої віспи – названо симптоми.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber