1. Новини Закарпаття
  2. >

"Платити більше за газ": сума у платіжці для українців зміниться

15.09.2022 18:06 Суспільство ВАЖЛИВО

На 16% зросла вартість газу за рік. Цього року тариф на газ не підвищуватимуть (як і до середини 2023-го), однак порівняно з минулим опалювальним сезоном суми у платіжках збільшаться.

На 16% зросла вартість газу за рік. Цього року тариф на газ не підвищуватимуть (як і до середини 2023-го), однак порівняно з минулим опалювальним сезоном суми у платіжках збільшаться.

Як інформує "Obozrevatel", за оцінками Держстату, якщо порівняти січень-серпень минулого року з поточним, виявиться, що газ подорожчав приблизно на 16%.

Для розуміння, у грудні 2021-го кубометр газу "Нафтогаз" продавав за 6,33 грн, а в грудні цього року – вже 7,96 грн за куб.

Якщо взимку ви використовуєте для опалення будинку 200 кубів газу:

у грудні 2022-го доведеться заплатити 1592 грн;

у грудні 2021-го платили лише 1266 грн.

Тобто платіжка за газ збільшиться на 326 грн.

Тут також варто враховувати, що торік в Україні ще був відкритий ринок газу – і багато українців користувалися послугами газзбутів (пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем), а не "Нафтогазом".

Проте загалом така пропорція у різниці тарифів зберігається.

А ось із тарифами на опалення (централізоване) ситуація не змінилася. З минулого року практично жодне підприємство своїх розцінок не змінило. І щонайменше до середини наступного року не змінить.

Здебільшого таке рішення ухвалює місцева влада, проте негласно в уряді рекомендували всім "заморозити" ціни, також ухвалено мораторій на рівні парламенту.

Тариф на електроенергію змінили з жовтня 2021 року.

Його знизили для тих, хто споживає до 250 кВт*годин, і фактично збільшили для тих, хто споживає більше.

За чинними правилами за кожну кВт*годину доведеться платити 1,44 грн. Якщо споживати до 250 кВт*годин на місяць, то кожна кВт*година обійдеться вже в 1,68 грн.

Нагадаємо, «Ціни за доставку – космос»: Нова пошта пояснила підвищення тарифів.