1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, чи буде цукор за доступною ціною в Україні /АНАЛІТИКА

12.09.2022 14:21 Суспільство Актуально

Зупинка частини цукрових виробництв поставила під сумнів забезпеченість українців цукром.

Зупинка частини цукрових виробництв поставила під сумнів забезпеченість українців цукром.

Як інформує agronews., українські аграрії в надтяжких воєнних реаліях провели весняну посівну, а тепер збирають досить непоганий врожай там, де це можливо. Вже скоро розпочнеться збір цукрових буряків і відповідно сезон цукроваріння.

Вітчизняна виробнича галузь хоча вже й стала на рейки нової реальності в умовах війни, але все рівно потерпає від різних викликів. Зокрема, цукровий сектор страждає через рекордно високі ціни на газ, який складає значну частину собівартості виробництва.

Після закриття третини вітчизняних заводів з виробництва цукру постає логічне питання, а чи не спонукатиме це до дефіциту цього продукту, адже діючі підприємства зможуть не впоратись з переробкою отриманого врожаю буряку.

Згідно з даними Міністерства аграрної політики та продовольства, цьогоріч цукровими буряками було засіяно 180,6 тисяч гектарів. А в попередньому році цей показник складав 227 тисяч гектарів.

Окрім потреб нашого населення, за словами науковця, Україна зможе ще поставити на експорт 60-80 тисяч тонн цукру.

Ціни на цукор на українському ринку почали стрімко зростати ще восени 2020 року. Тоді чинниками цього став поганий врожай цукрових буряків та здорожчання енергоресурсів.

Як повідомили в “Інституті аграрної економіки”, в Україні торік цукор був одним з тих продуктів, які здорожчали найбільше. Його вартість за 2021 рік збільшилась на 61,5 відсотків.

А наприкінці минулої зими повномасштабне вторгнення РФ також вдарило по цінах на харчі, зокрема, подорожчав і цукор.

Ціни з лютого 2022 зросли. Якщо до початку повномасштабного вторгнення кілограм цукру коштував 24,50 грн, то зараз його ціна 32,90 грн. Це пов’язано з дефіцитом сировини та здорожчанням пального і логістичних послуг в цілому.

Ціна на цукор постійно змінюється у зв’язку зі змінним попитом на ринку, нестабільними поставками та логістичними обмеженнями. Наразі ціна зростає у зв’язку з обмеженими залишками в постачальників наприкінці сезону.

Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що за умови макроекономічної стабільності в Україні, стабільних цін на паливо та енергоносії підвищення цін на цукор до кінця року не перевищить 10-12 відсотків.

Цукор є одним з базових харчових продуктів українців. Тому не дивно, що в період ажіотажних закупок на початку повномасштабної війни попит на нього зріс.

Нагадаємо, З'явився свіжий курс валют: гривня стрімко ослабла проти долара та євро.