1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні створили єдину екстрену службу 112: як вона працюватиме

12.09.2022 09:14 Суспільство ВАЖЛИВО

Верховна Рада ухвалила закон про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Документ в цілому підтримали 308 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила закон про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Документ в цілому підтримали 308 народних депутатів.

Про це йдеться у законі №7581.

Закон передбачає:

створення єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів, що дозволить забезпечити належний рівень надання екстреної допомоги населенню в разі загрози виникнення або виникнення екстрених ситуацій;організація прийому звернень до екстрених служб за принципом "єдиного вікна", що дозволить особі використовувати для виклику єдиний телефонний номер 112;забезпечення Служби 112 та оперативно-диспетчерських служб (101, 102, 103, 104), цілодобовим онлайн-доступом до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та метаданих до них;надання екстреним службам права автоматично отримувати інформацію про місцезнаходження абонента (дані геолокації) та впровадження обов’язку постачальників електронних комунікацій надавати екстреним службам таку інформацію.

Як зазначається пояснювальній записці до проекту, з 24 лютого навантаження на служби екстреної допомоги населенню різко зросло. Так, середня кількість щоденних екстрених викликів до служб 101 та 102 з часу введення в Україні воєнного стану зросла на 45%.

Основними причинами, які не дозволяють значно підвищити ефективність надання екстреної допомоги, є:

високе навантаження на екстрені служби, втрата часу від надходження виклику до початку надання допомоги постраждалим та недоліки в організації взаємодії - одна з головних причин високої смертності в разі настання екстрених ситуацій;відсутність єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів, що не дозволяє залучати декілька екстрених служб у разі виникнення екстрених ситуацій.

"Для усунення цих недоліків необхідно запровадити систему швидкого реагування, що скоротить час реагування на небезпечні ситуації та підвищить ефективність підрозділів екстреної допомоги населенню", - йдеться в документі.

Нагадаємо, Українцям ймовірно перерахують пенсії через інфляцію: озвучено цифри

Читайте на ГК:З 1 січня припинить існування Фонд соціального страхування та можуть скасувати виплату лікарняних
Читайте на ГК:Можуть негативно вплинути на хід подій: оприлюднено календар сонячних та місячних затемнень на 2023 рік
Читайте на ГК:Влада визначила, хто і в яку чергу отримуватиме світло