1. Новини Закарпаття
  2. >

Планували прориватись через Тису: на Закарпатті затримали велику "партію ухилянтів" /ФОТО, ВІДЕО

09.09.2022 15:24 0 Суспільство
 

За минулу добу прикордонники Мукачівського загону попередили 8 спроб порушення державного кордону, у результаті чого затримали 14 громадян України, які намагались уникнути мобілізації.

Так, у ході реалізації інформації, що надійшла від офіцерів оперативно-розшукового підрозділу, прикордонний наряд відділу «Ділове» зупинив у селі Великий Бичків, за 300 метрів до кордону, два транспортних засоби, у яких, окрім водіїв, перебували по троє пасажирів у кожному. Усі шестеро чоловіків є громадянами України, мешканцями міста Тячів. У ході опитування затриманих, оперативники загону з’ясували, що чоловіки мали бажання незаконно перетнути кордон. Усі речі та змінний одяг затриманих були ретельно запаковані у поліетилен, що свідчить про їх наміри дістатись сусідньої Румунії річкою Тиса.

Для з’ясування усіх обставин правопорушення, а також встановлення кола осіб, ймовірно причетних до організації незаконного перетину кордону вказаною групою чоловіків, їх разом із водіями автівок, якими вони прибули у прикордоння, доставили до прикордонного підрозділу.

Прикордонні наряді відділу «Вилок» та відділень «Ракош», «Дюла», «Бодалово» і «Солотвино» також не допустили порушень кордону, у результаті чого були виявлені та затримані ще 8 осіб.

На усіх затриманих складено протоколи про вчинені ними адмінправопорушення, справу скеровано до суду.

Зауважимо, що ст. 336 ККУ «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період» передбачене покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Щодо осіб, які причетні до організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, або здійснюють керівництво такими діями чи сприяють їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод – то, відповідно до ст. 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» - їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Про це інформує Прес-служба Мукачівського прикордонного загону.

Нагадаємо, Так тікав, що травмував ногу: на Закарпатті затримали чергових "ухилянтів" /ФОТО.