1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Археологи виявили могилу жінки-"вампіра" із серпом на шиї(ФОТО)

04.09.2022 14:38 Суспільство незвичайно

Могилу молодої жінки, яка була похована в XVII столітті, виявили польські археологи з Університету Миколи Коперника в Торуні.

Могилу молодої жінки, яка була похована в XVII столітті, виявили польські археологи з Університету Миколи Коперника в Торуні.

Про це повідомляє портал Arkeonews.

Щоб застрахувати себе від підступів нечистої сили, земляки поклали поперек її шиї серп, а на великий палець лівої ноги начепили замок. На голові нещасної, похованої неподалік міста Бидгощ, було виявлено залишки жіночого головного убору з дорогого шовку. Це вказує на те, що «вампірша» була знатною або, принаймні, заможною особою.

Прийняти людину за «вампіра» у ті часи могли за нестандартну зовнішність, спроби чаклунства чи самогубство. Одна з характерних прикмет зовнішності похованої — передній зуб, що випирає вперед, який, як і мертва блідість або схильність блукати ночами, вважався вірною ознакою вампіра.

«Звичайні способи захисту від вампіра включали відсікання голови чи ніг, поміщення померлого обличчям донизу, щоб він кусав землю, спалювання тіла, дроблення останків каменем, – розповів професор Дарюш Полинський. - У цьому разі була застосована невідома раніше "технологія" - якби померла спробувала встати, її голова була б відрізана або пошкоджена серпом. Аналогічну "антивампірську" функцію виконував і залізний замок, який "закривав" для жінки можливість повернутися у світ живих».

Виявлені останки доставили до Торуня, де вони пройдуть детальне дослідження.

Нагадаємо, Похолодання в Україні: у яких регіонах температура опуститься до +8

Читайте на ГК:У Польщі сталась масштабна аварія: у ДТП потрапили легковики, автобус і вантажівка (ФОТО)
Читайте на ГК:Не було живого місця: у Польщі по-звірячому вбили українку (подробиці)
Читайте на ГК:У Польщі почали збір коштів на зимову форму для українських військових