1. Новини Закарпаття
  2. >

Зауродоподоморф: знайдено скелет динозавра, який жив 230 млн років тому

02.09.2022 07:31 Суспільство

Неймовірну знахідку палеонтологи виявили в Африці

Неймовірну знахідку палеонтологи виявили в Африці

Останки тварини, що дістала назву зауродоподоморф, мають довжину близько 2 м. Це набагато менше, ніж його знамениті нащадки брахіозавр та апатозавр.

Про це повідомляє Live Science.

Після п’яти років розкопок у Зімбабве був знайдений майже повний скелет динозавра, який жив 230 млн років тому. Судячи з глибини знаходження останків, цей динозавр є найстарішим у світі.

Вчені порівняли цю та інші знахідки пізніших періодів і дійшли висновку, що поширенню динозаврів заважали деякі кліматичні умови, різні в різних частинах континенту.

Родичі зауроподоморфа мешкали на території сучасної Центральної Африки, Індії та Південної Америки. Ймовірно, саме ці землі приваблювали їх своїми погодними умовами.

Палеонтологи не здивувалися невеликим розмірам знахідки.

«Найраніші динозаври були маленькими — далекими від гігантів, про яких ми зазвичай думаємо», — заявив виданню Live Science куратор палеонтологічного дослідження в Музеї природничих наук Північної Кароліни Крістіан Каммерер, передає Громадське.

Як зазначається, зауроподоморф мав довжину близько 2 м, а висота його стегна становила лише пів метра. Він не був зовсім крихітним — скоріше, розміром із середнього поні, але це набагато менше, ніж ті види, що пішли від нього.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, У мережі показали 300-річне укриття для школярів у Виноградові (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:Відомий актор загинув жахливою смертю у 27 років: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:Двоє українок потрапили у смертельну аварію в Німеччині: деталі жахливої ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Можуть вплинути й на роботу комп'ютерів: уповільнення обертання землі та наслідки таких змін