1. Новини Закарпаття
  2. >

Новий навчальний рік: яким буде процес навчання в закладах освіти на Закарпатті, та в інших областях України

01.09.2022 16:32 Суспільство Актуально

В Україні 2022-2023 навчальний рік традиційно розпочинається 1 вересня. Однак цього року через війну відкриється лише 51% шкіл.

В Україні 2022-2023 навчальний рік традиційно розпочинається 1 вересня. Однак цього року через війну відкриється лише 51% шкіл.

Про це інформує  МЕТА.

У Києві 95% шкіл запроваджують змішаний формат навчання – офлайн та онлайн. Інші 5% працюватимуть дистанційно через недоступність укриття на випадок повітряної тривоги. Також у цей відсоток входять школи, які постраждали від ворожих обстрілів у Подільському районі.

У Львові кожен навчальний заклад самостійно обирав форму навчання. У міськраді повідомили, що 90% шкіл облаштовано укриттями, ще у 10% закладах ведуться роботи. У Львові буде наступний режим навчання:

1-5 класи – очно;6-10 класи – очно з 1 дистанційним днем;11 класи – змішана форма навчання, залежно від семестру.

У Чернігові зруйновано 5 шкіл, 25 із 33 шкіл пошкоджено. Але це не вплинуло на рішення батьків, щоби діти навчалися очно. Понад 50% проти дистанційної освіти. Міськрада повідомляє, що у місті значно зменшилась кількість дітей. Тому зараз розглядають варіант переведення бажаючих навчатися очно у придатні для цього школи.

До офлайн-формату навчання готова більшість шкіл у ТернополіІвано-Франківську та Луцьку. Інші повинні знайти альтернативні рішення (укриття в пішій доступності) або забезпечити навчання у дистанційній формі.

Чернівецькі школи здебільшого працюватимуть у змішаному форматі. Тільки 5 навчальних закладів не оснащені укриттями, щоб ховати велику кількість дітей, тому працюватимуть лише онлайн.

На Закарпатті відкриється лише 41% шкіл. В області перебуває понад 300 тисяч переселенців, серед яких велика кількість дітей. Представники місцевої влади наголосили на важливості, щоб діти мали можливість повноцінного навчання.

У Дніпрі, Одесі, Сумах, Харкові, Запоріжжі та Миколаєві діти навчатимуться у дистанційній формі. Це через постійну небезпеку у зв'язку з військовими діями.

На очне навчання планують виходити ЧеркасиЖитомир та Кропивницький.

У змішаному форматі працюватимуть школи Рівного та Полтави. Водночас у Хмельницькому проходитиме навчання в онлайн режимі через відсутність укриттів.

Проте остаточні рішення кожну установу загальної освіти прийматимете разом із батьками.

Діти з тимчасово окупованих Донецька, Луганська та Херсона здобувати освіту виключно дистанційно. Наразі МОН збирає заявки на технічне забезпечення шкіл.

Нагадаємо, Закарпатська митниця перерахувала більше мільярда митних платежів до Держбюджету (СТАТИСТИКА)

Читайте на ГК:В Україні ввели нові правила зняття готівки в банкоматах
Читайте на ГК:Упав із мосту і провалився під кригу: трагічно загинув 16-річний хлопець
Читайте на ГК:До перемоги я буду президентом, а потім дуже хочу на море і пива — Зеленський