1. Новини Закарпаття
  2. >

Жахаюче видовище: стратегічний об’єкт на Закарпатті перетворився на стихійне сміттєзвалище (ВІДЕО)

26.08.2022 20:42 Суспільство ВАЖЛИВО

Стратегічний об’єкт наразі більше схожий на сміттєзвалище, сюди непотріб, який скидають у річки місцеві, несе вода.

Стратегічний об’єкт наразі більше схожий на сміттєзвалище, сюди непотріб, який скидають у річки місцеві, несе вода.

Екоактивісти з усієї України з’їхалися на Закарпаття, аби прибрати Вільшанське водосховище.

Водосховище живить тамтешню гідроелектростанцію, але буквально тоне у смітті. За два роки волонтери вже вивезли звідти близько ста тонн непотребу, але це мала частина того, що досі лежить на березі, йдеться в ТСН.19.30.

Вільшанське водосховище створене 70 років тому задля живлення унікальної ГЕС, що стоїть одразу на двох річках. Утім зараз водосховище більше схоже на сміттєзвалище, сюди непотріб, який скидають у річки місцеві несе вода.

Аби прибрати територію біля греблі зібралося понад дві сотні екоактивістів. Окрім місцевих на толоці багато переселенців.

Прибирання водосховища свого часу ініціювала родина місцевих екоактивістів - Олена та Роман Жук. Вони згуртували навколо себе небайдужих. З початком війни Роман вирушив на фронт і загинув, а його справу продовжують однодумці.

«Він завжди казав: «Не запам’ятовуйте наших імен, а запам’ятовуйте наш посил», - каже Юлія Іващук.

За два роки зібрали сто тонн непотребу. Нині сміття ще й сортують.

Непотріб на греблю зносило десятиліттями. З гірських сел централізовано не вивозять сміття, тож селяни кидають його у річку, мовляв, вода забере. Сміття не вивозять, бо приватні перевізники по горах його збирати не хочуть, так кажуть голови сільських громад, які мають укладати договори на вивіз сміття.

«Голови територіальних громад були притягнуті до відповідальності. Колочавська територіальна громада – були розрахунки на суму 46 тисяч, Синевирська - на 25 тисяч», - розповідає  начальниця відділу державного екологічного нагляду поводження з відходами та небезпечними речовинами у Закарпатській області Діана Попович

Та штрафи - справу суттєво не зрушили. Поки посадовці думають, куди дівати сміття, воно накопичується, а прибирають його лише активісти. Цього разу гуртом вивезти з греблі 52 тонни непотребу.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, У чиновниці, яка вивозила призовників за кордон, СБУ знайшла ₴ 8 млн готівкою: відомі деталі (ФОТО) 

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?