1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Сотка подорожчала: в яку суму обійдеться краянам "вишвиряти" картоплю нового врожаю

24.08.2022 12:30 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На Закарпатських полях стартував масовий збір цьогорічного урожаю "другого хліба".

На Закарпатських полях стартував масовий збір цьогорічного урожаю

Гарячий серпень поволі добігає кінця. Закарпатці розпочали масове вибирання картоплі. Стартував уже на повну цей мозолистий та затратний у фінансовому плані процес як у низинах, так і гірських районах області. Водночас поодинокі господарі, як ми уже писали у попередній публікації, поспішили із вибиранням картоплі за два тижні раніше.

Наразі активні роботи із вибирання цьогорічного урожаю "другого хліба" розпочалось і на селах Ужгородщини. Одні вибирають врожай вручну, послуговуючись мотиками та збираючись у бригади, щоб було швидше, а інші використовують механізований спосіб. Зокрема, другий спосіб, з використанням "швирялок" рятує сили та час тих господарів, які посадили більше 10 соток й не в силах впоратись швидко з роботою.

Механізовано - швидко, але не дешево.

Цьогоріч сотка вибраної картоплі за уже згаданою "швирялкою" вартує від 40 гривень, тож 10 сотин вибраної картоплі обійдеться краянам в 400 гривень. Саме від 400 й більше гривень цього року платять господарі за механічне вибирання картоплі. Але це, як відзначають господарі, не повна сума. Потрібно заплатити ще й людям - організованій бригаді, що допомагає збирати картоплю на нивах й складати її у мішки. Додаткові затрати ще на машину чи інший транспорт, аби доставити зібраний із нив урожай до місця призначення.  У багатьох випадках люди мають паї далеко від хати й доставити урожай звідти додому важко. В загальному, враховуючи весь обсяг робіт на полі, як ручну силу, так й механізовану, вибирання картоплі цьогоріч обійдеться краянам до тисячі гривень.

Нагадаємо, Закарпатці викопують "артефакти" із городів (ФОТОФАКТ).