1. Новини Закарпаття
  2. >

Нардепи розповіли про дискусії в Раді щодо правил виїзду чоловіків за кордон

23.08.2022 10:42 Суспільство

Законопроєкти, які стосуються обмеження чи вільного виїзду за кордон чоловіків призовного віку, є одними з найбільш дискусійних.

Законопроєкти, які стосуються обмеження чи вільного виїзду за кордон чоловіків призовного віку, є одними з найбільш дискусійних.

Один з таких проектів законів — пропонує заборонити виїзд за кордон народним депутатам і чиновникам — зареєстрували депутати з фракції "Слуга народу" Михайло Лаба, Олександр Кузнєцов та Анатолій Остапенко. Водночас депутат з тієї ж фракції Георгій Мазурашу зареєстрував альтернативний проект закону, який пропонує дозволити виїжджати під час війни всім працюючим чоловікам, за винятком певних обставин.

"Це одне з найбільш дискусійних питань у Раді. Ми з колегами реєстрували законопроєкт про те, що неповернення з-за кордону осіб, які там перебувають, після введення правового режиму воєнного стану, є злочином. Але мають місце протилежні точки зору, — розповів в ефірі "Українського радіо" Федір Веніславський (фракція партії "Слуга народу"), коментуючи законодавчі ініціативи. — Поки що немає спільної позиції серед народних депутатів, аби заявити, що хоч якийсь із обговорюваних законопроєктів має шанс на підтримку. Я не є прихильником лібералізації виїзду за кордон осіб чоловічої статі під час війни. Нам треба зберегти державу, її територіальну цілісність, державний суверенітет, а потім турбуватися про інші речі".

Водночас, на його думку, забороняти нардепам виїзд за кордон недоцільно, адже вони виїжджають у дипломатичних справах. "Народні депутати мають дуже багато міжпарламентських зв’язків, і вони їх мають підтримувати незалежно від того, чи є правовий режим воєнного стану чи немає. Мені відомо дуже мало фактів, коли народні депутати зловживають своєю можливістю виїзду за кордон", — зазначив Веніславський.

Народний депутат з фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко вважає цей законопроект популістським. "Працівники СБУ, наприклад, не можуть просто так виїхати. Вони повинні мати відповідне відрядження. Або якщо державі потрібно, щоб військовослужбовці виїхали і навчались у Британії, — то які можуть бути питання. Як на мене, цей закон популістський і звучить дивно, вони ніби намагаються щось посилити", — зазначив він.

Про можливість виїжджати морякам

Одна з точок зору (зокрема, проект закону №7461), нагадав Олексій Гончаренко, стосується того, що українським морякам необхідно дозволити виїзд, адже вони працюють за кордоном. "Тим (морякам – ред.), хто не мобілізований до ЗСУ, немає чого робити на березі. Вони не можуть працювати за спеціальністю, втрачають дипломи і сертифікати. Вже є випадки, коли після завершення рейсів вони просто не повертаються в Україну. Ми втрачаємо людей, адже за моряками виїжджають їхні родини", — розповів Гончаренко. Тому, він вважає, що в окремих випадках держава може розглянути і, враховуючи економічну доцільність, зняти обмеження.

За даними Федора Веніславського, йдеться, про 130-150 тисяч чоловіків. Проте він вважає, що такі питання треба дуже ретельно опрацьовувати. "Якщо ми зараз дозволяємо якійсь категорії осіб виїжджати за межі держави, то виникне абсолютно справедливе запитання від інших категорій. Приміром, якщо ми дозволимо морякам, то буде запитання у водіїв довгомірних автомобілів, бо вони також можуть їхати за кордон і заробляти", — пояснив він свою позицію.

Нагадаємо, Чи можна відмовитись від повістки та яка за це передбачена відповідальність.

Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 2 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям