1. Новини Закарпаття
  2. >

Діти бійців 128-ї закарпатської бригади відпочивали в Угорщині (ВІДЕО)

23.08.2022 08:08 Суспільство

Завдяки пропозиції Асоціації Ракоці та участі Генерального консульства Угорщини в Ужгороді діти військових 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади відпочивали в угорському місті Шатораляуйхей.

Завдяки пропозиції Асоціації Ракоці та участі  Генерального консульства Угорщини в Ужгороді  діти військових  128-ої окремої гірсько-штурмової бригади  відпочивали в угорському місті Шатораляуйхей.

На відпочинок поїхали 26 дітей. Їх супроводжували троє дорослих. 

"Це діти воїнів 128-ї закарпатської бригади, які підписали контракт зі ЗСУ або пішли на війну добровольцями. Для діток цей відпочинок - велика можливість відволіктися від війни", - зазначила ужгородка Агнеса Будз, дочка якої теж відпочивала у сусідній країні.

Від початку війни Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді допомогло українським сім'ям та дітям до понад 500 місць в Угорщині.

Більше інформації у сюжеті 21 TV Унгвар.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі.

Крім того, країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

А ще активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Також значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Читайте також: Виноградівщина: Пожертви жителів Угорщини та Німеччини привезли у Пийтерфолвівську громаду /ВІДЕО

Нагадаємо, Угорщина відремонтує гуртожитки для переселенців та добудує сміттєпереробний завод на Закарпатті /ВІДЕО.