1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ще 7 категорій чоловіків можуть законно виїхати за кордон /СПИСОК, ОНОВЛЕНО

6070

Є деякі категорії, представникам яких за певні умови дозволено виїжджати за кордон.

Ще 7  категорій чоловіків можуть законно виїхати за кордон /СПИСОК, ОНОВЛЕНО

Про це інформує ТСН.

1.Виїзд чоловіків, які мають робочу візу країни ЄС

Для підтвердження підстав перетину державного кордону України на виїзд, крім документів, що підтверджують особу, необхідно надати документи, що підтверджують статус особи, яка не підлягає призову на військову службу під час мобілізації та має право на виїзд з України.

Візи іноземних країн, які видаються чоловікам-громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають право на виїзд військовозобов’язаним.

Нагадаємо, є ще один список, ознайомитись можна за посиланням.

2.Виїзд чоловіків, які мають право тимчасового проживання у країні ЄС, та виїзд чоловіків, які прийняті на тимчасовий консульський облік за кордоном

Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном – мають право на виїзд з України, але:

Громадяни України, які постійно проживають за кордоном, підлягають консульському обліку. Під час перетинання державного кордону України такі особи мають надати відповідний паспортний документ з відмітками Державної міграційної служби України «Оформлено виїзд на постійне проживання» та дипломатичної установи України «Прийнятий на консульський облік».

3.Виїзд чоловіків, які заброньовані за підприємствами

Для підтвердження підстав щодо перетинання державного кордону України на виїзд з території України, крім документів, зазначених у статті 2 Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», особа має подати також:

витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 );документи про відрядження такої особи за кордон.

4.Виїзд держслужбовців за кордон

У разі виїзду з України військовозобов’язаних, заброньованих на період мобілізації та на воєнний час, такі особи, крім документів, зазначених у статті 2 Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», мають також надати:

У відрядження: 

документи, що підтверджують службове відрядження (постанова КМУ від 12 квітня 2022 р. № 440),

посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (розпорядження КМУ від 8 серпня 1995 р.№ 493-р) або витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану»).

У відпустку:

документи, що підтверджують відпустку;

посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік розпорядження КМУ від 8 серпня 1995 р. № 493-р.

5.Виїзд чоловіків-водіїв, волонтерів

У разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил,  інших  утворених  відповідно  до  законів України військових формувань,  а  також  населення  України,  через  державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за  наявності:

відповідних  рішень  про  виїзд  за  межі  України,виконання   правил  перетину  державного  кордону  Україниза наявності   інформації   про  особу  у  відповідній  інформаційнійсистемі, адміністратором якої є Укртрансбезпека «Шлях».

Рішення про виїзд за межі України приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів  вантажів та кількості транспортних
засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

військових, правоохоронних органів;     

військових адміністрацій;     

медичних закладів;   

відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

6.Виїзд чоловіків-нардепів

Відповідно до Положення про дипломатичний паспорт та Положення про службовий паспорт, затверджених Указом Президента України від 12.05.2015 № 264/2015, виїзд за межі України народних депутатів України, працівників Апарату Верховної Ради України та інших посадових осіб з використанням дипломатичного або службового паспорту може бути здійснений за наявності у особи належно засвідченої копії документів, що посвідчують факт виїзду її за кордон у службове відрядження.

7.Чоловіки-співробітники експортних компаній

Представники чоловічої статі українського бізнесу, які офіційно виплачують зарплату і не мають заборгованості з податків та зборів, від 1 вересня зможуть виїжджати за кордон.

Що потрібно для виїзду:

офіційно виплачувати зарплату;

не мати заборгованості з податків та зборів;

своєчасно надати податкову звітність;

середня зарплата працівників має бути не менше 20 тисяч гривень;

виїжджати зможуть 10% штату, але не більше 10 людей

;виїхати можна на терімін до 7 днів;заявку можна буде оформлювати через «Дію».

200 тисяч гривень застави на власний рахунок в Ощадбанку. Ці гроші повернуться після того, як людина, що була у відрядженні, повернеться до України.

У Мінцифри додали, що для виїзду підприємців за кордон запускають нову послугу є-Відрядження. Подати заявку на виїзд зможуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи на порталі "Дія" у кілька кліків.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber